- Nowe produkty będą oferowane nie tylko w nowej szacie graficznej, ale często w nowych bardziej funkcjonalnych opakowaniach. Nowe logo i claim firmowy - AGROINNOWACJE, w połączeniu z nową, spójną kampanią wizerunkową mają pozwolić na jeszcze lepszą rozpoznawalność firmy i jej produktów. Chcemy nie tylko sprzedawać, ale również doradzać w uzyskiwaniu przez naszych odbiorców większych i lepszej jakości plonów. Dlatego precyzyjnie określamy potrzeby roślin, oczekiwania naszych odbiorców i na tej podstawie określamy skład i rodzaj wprowadzanych do naszej oferty nawozów. Bardzo zależy nam również na tym, aby nasi dystrybutorzy jak i ich klienci mieli pewność, że kupując produkty oznakowane logo firmy Intermag nabywają nawozy najwyższej jakości - mówił Jan Narkiewicz-Jodko, dyrektor ds. marketingu w firmie INTERMAG podczas konferencji.

Jakie nowości w palecie firmy pojawią się w tym sezonie?
Po pierwsze OptyPlus, który z jednej strony dostarcza roślinom łatwo przyswajalnego fosforu, a z drugiej stymuluje ich naturalną odporność na niekorzystne warunki wzrostu. W roślinach wpływa na produkcję fitoaleksyn, które stanowią naturalny system obrony przed chorobami pochodzenia grzybowego.

OptyCal to krystaliczny nawóz zawierający wapń w formie organicznej, który dzięki zawartości aminokwasów (prekursorów auksyn) pozwala uruchomić pompę auksynowo-wapniową stymulującą aktywne pobieranie wapnia z podłoża. Produkt ten nie zwiera azotanów, co pozwala stosować go również w uprawach wrażliwych na późne dostarczanie azotu bez ryzyka obniżenia jakości plonu.

Growon to dolistny nawóz zwierający szybko pobieraną przez rośliny formę fosforu. Jego sprawnemu pobieraniu sprzyja zastosowanie technologii INT. Jak informuje firma, jest to specjalnie opracowana formuła zawierająca wyselekcjonowane związki sprzyjająca lepszemu pobieraniu przez rośliny dostarczanych im składników pokarmowych. Dodatkowo wzbogacony jest o aminokwasy, co ma pozytywny wpływ na większą tolerancję przez rośliny warunków stresowych.

Kilka nowych produktów pojawia się w ramach marki Plonvit. Nawozy te wzbogacono o aminokwasy i technologię INT, których dodatek działa na rośliny antystresowo i ułatwia szybkie pobieranie składników odżywczych.