Jak przekonuje producent przeciwdziała on skutkom niedoboru niezbędnych składników mineralnych takich jak: mangan, cynk i miedź. Nie tylko stymuluje rozwój korzeni bocznych, gwarantując roślinie lepszy dostęp do wody i lepsze ukorzenienie, ale również zapewnia dostęp do składników pokarmowych, dzięki czemu siewki nie muszą walczyć z niedoborami mikroelementów w glebie.


- Formulacja nawozu została przygotowana pod wymagania zbóż i zapewnia im pełen zestaw ochronny i odżywczy - podaje firma.

Oprócz manganu nawóz zawiera cynk, który odgrywa zasadniczą rolę w przemianie materii, bierze również czynny udział w różnych procesach enzymatycznych oraz w syntezie białek. Nawożenie cynkiem umożliwia uzyskanie porównywalnych, a niekiedy nawet większych plonów przy niższym poziomie nawożenia azotem. Tym samym przyczynia się do zmniejszenia kosztów produkcji. Kolejnym ważnym mikroelementem zawartym w Teprosynie Cereale jest miedź, która korzystnie wpływa na rozwój i budowę tkanek, bierze udział w przemianach azotowych i syntezie białek.

- Zboża są szczególnie wrażliwe na niedobór trzech powyższych mikroelementów -zastosowanie tego specjalistycznego nawozu dostarczy młodym roślinom niezbędne substancje odżywcze i zagwarantuje optymalny start - informuje Sumi Agro.

Jak przekonuje firma zaprawianie wraz z nawożeniem donasiennym jest pierwszym zabiegiem plonotwórczym w agrotechnice zbóż.

- Od początku wegetacji zboża są narażone są na niedobory składników odżywczych oraz na porażenie chorobami grzybowymi, co może być przyczyną drastycznego spadku plonu i obniżenia jego jakości. Zaprawianie nasion zbóż jest jednym z najtańszych sposobów budowania plonu. W ten sposób nie tylko chronimy plantację przed chorobami, stosując zaprawy grzybobójcze, ale także zagwarantujemy optymalne warunki wzrostu kiełków i siewek, co zapewni roślinom komfortowy start i dobre przygotowanie do zimy - dodaje.

- Nawożenie donasienne jest szczególnie istotne w przypadku niskiej zawartości składników odżywczych w glebie lub problemów z dostępnością (warunki wilgotnościowe, temperatura i przemieszczenie składników), a także ich niewłaściwych proporcji (np. uprawa uproszczona) - podkreśla firma.

Podobał się artykuł? Podziel się!