Nawóz został stworzony z myślą o zastosowaniu w uprawach o wysokim zapotrzebowaniu na te składniki . Stosowany w optymalnych dawkach i terminach pozwala uzyskać wysokie plony w kolejnym sezonie oraz zabezpieczyć rośliny przed niedoborami boru, cynku oraz magnezu.

Maximus Extra Zn+B+Mg jest rozpuszczalny, co zdaniem producenta gwarantuje bezproblemowe wykonanie oprysku, dodatkowo dzięki czystości i jakości surowców użytych w produkcji gwarantuje skuteczność i pełną przyswajalność składników odżywczych zawartych w nawozie.

Produkt zawiera w swoim składzie poza składnikami pokarmowymi complex MPC. Complex ten opracowany został na podstawie wielu doświadczeń prowadzonych w jednostkach naukowych. Complex MPC to także substancje, które biorą udział w procesie oddychania, który dostarcza roślinie niezbędnej energii.

Nawóz ten stosuje się w nawożeniu drzew i krzewów owocowych i truskawek. W uprawach rolniczych dawka Maximus wynosi 2 kg/ha. W uprawach kukurydzy stosuje się go w fazie 3-4 liści i w fazie 8-10 liści. W uprawie ziemniaków nawóz aplikuje się podczas rozwoju części nadziemnej i na początku kwitnienia roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!