Spółka została uznana też przez międzynarodową firmę doradczą Boston Consulting Group za jedną z najatrakcyjniejszych dla inwestorów spółek chemicznych na świecie.

Grupa Azoty, w osobie prezesa Pawła Jarczewskiego, zajęła 32. miejsce na liście ICIS, plasując się tuż za CEO niemieckiego Evonika Klausem Engelem i przed wiceprezesem Shell Chemicals, Grahamem van’t Hoffem.

Redakcja doceniła dynamiczny rozwój firmy i wysoką jakość zarządzania Grupy Azoty, podkreślając w uzasadnieniu, że kapitalizacja rynkowa spółki przekroczyła w 2015 po raz pierwszy 10 miliardów złotych (2,4 miliarda euro), a spółka regularnie notuje bardzo dobre wyniki finansowe, prezentując stabilny cash flow i „zdrowy” bilans.

- To wyróżnienie dla całej rodziny Grupy Azoty – nie tylko dla zarządu głównej spółki, ale dla wszystkich podmiotów, które w nią weszły w wyniku trwającej konsolidacji polskiej chemii – skomentował wyróżnienie prezes Grupy Azoty Paweł Jarczewski.

Wyróżnienie zostało przyznane przez Independent Chemical Information Service (ICIS), największego na świecie dostawcę informacji o rynku petrochemicznym. Serwis – nazywany „chemicznym Bloombergiem” – zatrudnia ponad 800 osób, w tym 350 dziennikarzy i analityków, w 16 biurach na całym świecie i oferuje szczegółowe analizy dotyczące całej branży.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!