Co ciekawe Rada swoje miejsce w swoim stanowisku poświęciła także współpracy z Synthosem PKO BP. Jak czytamy zastanawiające jest że jeszcze w marcu PKO BP rekomendowało dla Puław cenę 123,54 zł za akcje a teraz pośredniczy w transakcji gdzie jedna akcja ma kosztować od 102,50 do
Jednak największe obawy i sprzeciw Rady Pracowniczej budzi to co się stanie ze spółka. Rada zastanawia się gdzie trafią zyski Grupy Synthos (po ewentualnym kupnie Puław). - Nie wiemy - pisze rada. - Śledząc doniesienia medialne nie trudno natknąć się na publikacje mówiące o kłopotach firm głównego inwestora Synthosu i jego powiązaniach kapitałowych - czytamy w piśmie rady.

- Niepokój i zastanowienie budzą też ostatnie zastrzeżenia Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych domagających się szczegółowych wyjaśnień i informacji na temat planowanego przejęcia kilku firm należących do głównego akcjonariusza Synthosu - informuje pismo rady.

Przeciwko przejęciu Puław przez Synthos jest zarówno zarząd, związki zawodowe jak i Rada Pracownicza. Na razie swojego stanowiska nie ogłosiło Ministerstwo Skarbu Państwa.

Synthos chce kupić całość akcji Puław. Jednak ze względu na liczne głosy sprzeciwu może być to bardzo trudne.

Podobał się artykuł? Podziel się!