Herbagreen Basic to środek o działaniu nawozowym, biostymulującym i wzmacniającym. Zawiera kompozycję wapnia, krzemu oraz makro- i mikropierwiastków. Preparat jest wykonany wyłącznie na bazie naturalnych surowców, którymi są mieszanki minerałów z całego świata w stałych proporcjach.

- Jedyną i skuteczną formą walki na polu jest prewencja, w myśl zasady - lepiej zapobiegać niż leczyć. W fazie rozety po wiosennym ruszeniu wegetacji, gdy temperatura powietrza ustabilizuje się na poziomie ok. 10°C, rośliny się rozhartują i soki komórkowe zaczną krążyć, można wykonać pierwszy zabieg dokarmiający, wzmacniający i biostymulujący - mówi Marta Schiller z firmy NaturalCrop Poland.

Herbagreen Basic w rzepaku ozimym stosuje się w dwóch, trzech zabiegach w zależności od formy użytkowej i przebiegu warunków meteorologicznych w sezonie wegetacyjnym, w dawce 1,5 kg/ha. Pierwszy zabieg przeprowadza się w fazie 4-6 liści, drugi na wiosnę, w momencie ruszenia wegetacji.

W uprawie rzepaku jarego pierwszy zabieg wykonać należy tuż po wytworzeniu ok. 4-6 liści właściwych. Wczesna aplikacja Herbagreen Basic wzmocni i ustabilizuje rozwój roślin, ale też zdaniem producenta ustabilizuje zapotrzebowanie młodych roślin rzepaku jarego na siarkę, magnez i bor.

Podobał się artykuł? Podziel się!