Nawożenie donasienne stymuluje bowiem rozwój silnego systemu korzeniowego, a także dostarcza siewkom niezbędne do prawidłowego rozwoju substancje odżywcze już we wczesnych stadiach rozwojowych.

Doskonałym przykładem nawozów tego typu jest Teprosyn (Mn 500 g/l) zawierający mangan, pierwiastek odpowiedzialny za ogólną kondycję uprawy oraz tegoroczna NOWOŚĆ w ofercie Sumi Agro Poland - Teprosyn Cereale - wzbogacony dodatkowo o azot, fosfor, miedź i cynk. Oba Teprosyny wpływają bardzo korzystnie na kondycję ozimin, przygotowując je do lepszego przezimowania. Formulacja nawozów została przygotowana specjalnie pod specyficzne wymagania zbóż i zapewnia im pełen zestaw ochronny i odżywczy.

Wszystkim, którzy zdecydowali się na wybór materiału siewnego zbóż zaprawionego Teprosynem, bardzo dziękujemy! Mamy nadzieję, że będą Państwo zadowoleni z powziętej decyzji. O pozytywnych efektach zastosowania Teprosynu można się już teraz przekonać naocznie. Zachęcamy do wybrania się na pole, wykopania kilku roślin i obejrzenia ich systemu korzeniowego - powinien być on co najmniej tak dorodny jak na prezentowanym zdjęciu! A jak wiemy, silny system korzeniowy to jeden z niezbędnych warunków dobrego przezimowania roślin.

Podobał się artykuł? Podziel się!