PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Puławy i Sandvik wybudują instalację nawozową

Puławy i Sandvik wybudują instalację nawozową

Zakłady Azotowe Puławy podpisały ze szwedzką firmą Sandvik Process Systems kontrakt na dostawę licencji, projektu bazowego oraz podstawowych urządzeń instalacji do produkcji nowych nawozów: Pulgran/Pulgran S. Zakładana docelowa wydajność produkcji to 20 ton nawozu/godzinę.Dzięki zastosowanej technologii w Zakładach Azotowych Puławy wytwarzany będzie nowy dwuskładnikowy nawóz w formie półkolistych pastylek, produkowanych z mieszaniny stopu mocznika i drobno zmielonego krystalicznego siarczanu amonu. Technologia ta, oprócz jednolitego oraz trwałego produktu, zapewni dużą elastyczność ruchową linii produkcyjnej i łatwe przestawienie na produkcję nawozu o innym składzie lub samego czystego mocznika. Gwarantuje  też niskie zużycie mediów pomocniczych.

Obecnie trwa budowa głównego obiektu centrum logistycznego (pakownia, magazyn produktu, ekspedycja produktu, budynek socjalno-biurowy i socjalno-techniczny). Budynek produkcyjny i magazynowy dla siarczanu amonu jest w trakcie projektowania.

- To kolejny etap inwestycji w Nowy Kompleks Nawozowy Puław, w którym będziemy produkować nawozy azotowe z dodatkowymi składnikami i w nowej postaci. Tym samym przechodzimy z produkcji typowego mass commodity, jakim jest mocznik w kierunku specjalistycznych, nowoczesnych nawozów azotowych pod konkretne uprawy. Z finansowego punktu widzenia, wprowadzenie do naszej palety nowych  produktów przyniesie wyższe marże, ale przede wszystkim uchroni nas przed konsekwencjami bezpośredniej konkurencji na rynku z mocznikiem produkowanym w krajach o zdecydowanie niższych kosztach gazu ziemnego  - powiedział Marek Kapłucha, członek zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i logistykę.

Pulgran S to nawóz dwuskładnikowy, dostarczający roślinom uprawnym azot i siarkę przy jednorazowej aplikacji. Zawiera azot w dwóch formach: amidowej i amonowej oraz siarkę - składnik charakteryzujący się dużym niedoborem w glebie. Na nowych liniach produkcyjnych będzie można również produkować mocznik w formie pastylek - Pulgran. Gwarantowana wielkość pastylek to 3-5 mm. Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!