To kolejne wyróżnienie przyznane Spółce za innowacyjny projekt informatyczny. Głównym celem nagrodzonego rozwiązania jest wsparcie partnerów handlowych we współpracy z PUŁAWAMI. Dzięki integracji w jednej platformie procesów z obszarów Sprzedaży, Logistyki, Finansów, Marketingu, i Komunikacji w istotny sposób zmieniła się jakość i szybkość obsługi partnera. PUŁAWY są pierwszą firmą branży chemicznej z tak zaawansowaną platformą e-commerce.

Zbudowaliśmy system od podstaw, dokładnie pod potrzeby naszych partnerów handlowych z krajowego sektora nawozowego. Głównym zadaniem systemu jest zautomatyzowanie całego procesu sprzedaży, począwszy od złożenia zamówienia w komunikacji online z klientem, poprzez wybór środka transportu i śledzenia postępu zamówienia, aż po dostawę i obsługę w ramach gwarancji - podsumowuje Marek Kapłucha, Członek Zarządu PUŁAW odpowiedzialny za handel, marketing i logistykę.

Wdrożenie Platformy e-commerce przyniosło klientom Puław szereg korzyści. Jedną z najważniejszych jest stały dostęp do informacji sprzedażowych, logistycznych i finansowych z każdego miejsca na świecie, o każdej porze. Klienci mogą m.in. realizować oraz śledzić zlecenie i dostawę, przeglądać i pobierać cenniki, jak również śledzić stan przechowywanych produktów i należności za ich przechowanie. Platforma posiada wiele dodatkowych funkcjonalności wspomagających sprzedaż, finanse i logistykę. Dodatkowo system realizuje zadania posprzedażowe m.in. umożliwia składanie reklamacji. W okresie kwartalnym od 1.10.2012 do 31.12.2012 obsłużono 7 125 zleceń o łącznym wolumenie 208 832 ton nawozów.

Tytuł „Najciekawsze z najlepszych" przyznawany jest firmom za najciekawsze wdrożenia rozwiązań IT w przedsiębiorstwach - wdrożenia innowacyjnych rozwiązań mających istotny wpływ na poprawę relacji biznesowych z partnerami i, podniesienia efektywności i konkurencyjności. Wyróżnienie odebrał Zenon Pokojski - Członek Zarządu odpowiedzialny za strategię i rozwój PUŁAW podczas tegorocznej edycji Forum Zmieniamy Polski Przemysł 2013. Dziękując za sprawną realizację projektu głównemu wykonawcy firmie S&T Services Polska Sp. z o.o. i firmie eXant, Zenon Pokojski podziękował również pracownikom PUŁAW za ich zaangażowanie w projekt.

Platforma e-commerce jest zintegrowana z innymi systemami Puław: SAP, SIST, FileNet i będzie podlegać dalszym pracom rozwojowym. Podobał się artykuł? Podziel się!