PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Ruszają zapisy na akcje Azotów Tarnów

Ruszają zapisy na sprzedaż akcji spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A., w wezwaniu ogłoszonym przez Grupę Acron, za pośrednictwem spółki zależnej Norica Holding S.à r.l. Cena w wezwaniu to 36 zł za jedną akcję.W ramach wezwania Grupa Acron chce nabyć akcje, zapewniające maksymalnie 66 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki. Zapisy na sprzedaż akcji inwestorzy mogą składać w terminie od 6 do 22 czerwca 2012 r. w placówkach Domu Maklerskiego BZ WBK S.A, oraz oddziałach Banku Zachodniego WBK S.A.

- Jesteśmy przekonani, że Grupa Acron jako strategiczny inwestor Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach, zapewni polskiej grupie stabilność i długoterminowy rozwój. Zgodnie z przedstawionym Spółce listem intencyjnym, chcemy zapewnić jej dostęp do własnych surowców, globalną sieć logistyczną i sprzedaży oraz międzynarodowe doświadczenie. To są ważne czynniki, bez których naszym zdaniem Grupa Azoty Tarnów nie zachowa konkurencyjności na globalnym rynku w perspektywie kolejnych lat. Tak jak zapewniliśmy w liście intencyjnym, naszym celem jest m.in. rozwój wszystkich sektorów działalności polskiej Grupy, realizacja planów inwestycyjnych oraz dotychczasowej polityki zatrudnienia - powiedział Vladimir Kantor, wiceprezes Grupy Acron ds. strategii.
W wezwaniu na akcje Azotów Tarnów, Grupa Acron zaoferowała 36 zł za jedną akcję.

- Zaoferowana przez nas cena daje atrakcyjną premię, w porównaniu z ceną sprzed wezwania. W wyniku jego ogłoszenia, giełdowy kurs akcji Azoty Tarnów wzrósł, podczas gdy sam rynek akcji odnotował w tym czasie spadek. I tak indeks MWIG40, w którym są Azoty Tarnów, spadł od 16 maja o prawie 8 proc. - dodaje V. Kantor.

Acron to międzynarodowy producent nawozów mineralnych i innych produktów chemicznych. Grupa rozpoczęła swoją działalność na rynku rosyjskim w 1961 r. i została sprywatyzowana na początku lat dziewięćdziesiątych. W 2005 r. rozpoczęła ekspansję na rynku chińskim. Obecnie Acron jest największym rosyjskim prywatnym inwestorem w Chinach. Od 2008 roku, Grupa obecna jest w Estonii, gdzie posiada obiekty portowe oraz logistyczne. Także od 2008 roku Acron rozwija własną bazę surowcową potasu w Kanadzie, gdzie współpracuje również, na podstawie umowy joint venture, z koncernem Rio Tinto w zakresie eksploracji złóż potasu i budowy kopalń.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.225.31.188
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!