PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Słaby segment tworzyw pogarsza wyniki Grupy Azoty

wnp.pl

Autor: wnp.pl

Dodano: 17-02-2014 14:15

Tagi:

Grupa Azoty poinformowała o planowanym odpisie aktualizującym. Jest on związany z dekoniunkturą na rynku polioksymetylenu.Odpis to efekt pogorszenia wyników „ośrodków generujących przepływy pieniężne w segmencie tworzywa, zidentyfikowano przesłanki dokonania testu na utratę wartości majątku".

Wynik przeprowadzonych zgodnie z międzynarodowymi standardami rachunkowości testów wskazał na utratę wartości rzeczowych aktywów trwałych i wartości niematerialnych instalacji polioksymetylenu (POM) w segmencie tworzywa. Testy pokazały zasadność dokonania odpisu aktualizującego w wysokości 46 mln zł.

Według spółki odpis wpłynie następująco na jednostkowe i skonsolidowane wyniki Grupy Azoty za ubiegły rok. EBIT będzie niższy o 46 mln złotych, a zysk netto o 37 mln zł.

Odpis skomentował zarząd spółki. - Grupy Azoty informuje, że prowadzi prace optymalizacyjne zwiększające efektywność produkcji na wskazanej instalacji i analizuje dalsze scenariusze działań w zakresie przyszłości tego produktu - poinformowała spółka.

Na razie znane są wyniki finansowe Grupy po trzech kwartałach ubiegłego roku. Grupa Azoty zakończyła okres 9 miesięcy 2013 roku z wynikiem 7,5 mld zł przychodów ze sprzedaży (5,5 mld zł za trzy kwartały 2012 roku), 778 mln zł na działalności operacyjnej EBIT(374 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego) i zyskiem netto na poziomie 771 mln zł (293 mln zł za trzy kwartały 2012 roku). Powyższe wyniki finansowe rok do roku uległy znaczącej poprawie m.in. wskutek realizacji transakcji nabycia Grupa Azoty ZA Puławy SA i rozpoznania zysku z okazyjnego nabycia w wysokości 446 mln.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.196.110.222
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!