Poziom sprzedaży nawozów Grupy Kapitałowej Anwil był wyższy o 18 proc.wyższy w porównaniu do czwartego kwartału 2012 - poinformował nas właściciel spółki - PKN Orlen.

- Wyższy poziom sprzedaży nawozów GK Anwil w czwartym kwartale 2013 roku w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego był w głównej mierze wynikiem intensyfikacji zakupów realizowanych przez rolników - wyjaśnia Krzysztof Wojdyło, rzecznik prasowy Anwilu.

Przypomina, że tradycyjny okres intensywnych zakupów realizowanych przez duże gospodarstwa to późne lato i wczesna jesień, czyli trzeci kwartał.
Powodem są posezonowe obniżki cen nawozów i pierwsze przychody ze sprzedaży zbóż.

- W 2013 roku sprzedaż w tym okresie była niższa niż zwykle. Rolnicy wstrzymywali zakupy w oczekiwaniu podwyżki bardzo niskich cen skupu zbóż, które nadal utrzymują się na niskim poziomie i obniżki cen nawozów azotowych, która nie nastąpiła - dodaje Krzysztof Wojdyło.

W 2012 roku grupa wyprodukowała 1,14 mln ton nawozów i osiągnęła rekordowe przychody z ich sprzedaży, na poziomie ok. 1,14 mld zł. Wyniki za cały 2013 rok nie są jeszcze opublikowane.

Podobał się artykuł? Podziel się!