Grupa Kazgod i Dalgety Agra Polska zadecydowały o stworzeniu w efekcie połączenia zupełnie nowego przedsiębiorstwa, które będzie bazowało na potencjale wszystkich firm objętych połączeniem (Dalgety, Kazgod, Agro-Bakałarzewo oraz Agro-Plus), a jednocześnie pozwoli na zbudowanie jednej, wspólnej dla wszystkich tożsamości. 

Nowa firma będzie się nazywać Agrii Polska Sp. z o.o. i jej główną siedzibą będzie Poznań, ale operować będzie na terenie całego kraju w oparciu o sieć sprzedaży i centra logistyczne stworzone dotychczas przez Grupę Kazgod oraz Dalgety. Agrii Polska będzie mogła poszczycić się większą siłą zakupową, szeroką i atrakcyjną ofertą preparatów do produkcji rolnej i lepszym dotarciem do klientów. Nowa firma od razu trafi na listę 100 największych przedsiębiorstw w Polsce. Wysokość odprowadzanych przez nią do polskiego budżetu podatków dochodowych (CIT i PIT) zamknie się kwotą około 15 mln złotych. W następnych 3 latach firma zamierza zainwestować w Polsce ponad 20 mln złotych, które mają być przeznaczone m.in. na rozwój produkcji nawozów dolistnych i drugą fabrykę nasienną.

- Jedna, wspólna organizacja to czytelna, jasna struktura, która umożliwia synchronizację metod działania i pozwala na budowanie wspólnej kultury organizacyjnej, która ma być: pro-kliencka, oparta na wiedzy, wysokiej kompetencji produktowej oraz profesjonalnym zespole doradców/agronomów. W centrum uwagi będzie nasz klient – rolnik z jego codziennym trudem i mądrością, którego chcemy wspierać przez nasze doradztwo i produkty. Scalenie Grupy Kazgod i Dalgety pod wspólną marką Agrii daje nam szansę na skuteczną i sprawną integrację pod mocnym i rozpoznawalnym szyldem. - powiedział Rafał Prendke, dyrektor zarządzający Dalgety Agra Polska.

Podobał się artykuł? Podziel się!