Rośliny na wielu plantacjach znajdują się w różnych fazach rozwoju, niedobory wody utrudniają ich prawidłowy wzrost. Meteorolodzy dodatkowo zapowiadają trudną dla ozimin zimę.

W takiej sytuacji wsparciem dla plantacji rzepaku, jak i innych ozimin może być nawożenie ich drogą dolistną biostymulatorami serii AGRIKER. W przypadku rzepaku, jesienne zabiegi biostymulatorem AGRIKER Grow należy rozpocząć w fazie 4 liścia.

Skuteczne dawkowanie rozpoczyna się od 0,75l/Ha, w bardzo trudnych warunkach z jakimi mamy dziś do czynienia warto stosować produkt w dawce 1-1,5l/Ha

AGRIKER Grow to nowoczesny koncentrat nawozowy łączący w sobie działanie biostymulatorów aminokwasowych z nawożeniem mikro i makroelementowym.

Połączenie

efektywności działania i rozsądnych nakładów, odpowiada nie tylko za rozwój rośliny teraz w czasie stresu suszy, ale także za intensywną stymulację systemu korzeniowego.

Głęboki system korzeniowy gwarantuje dużo lepsze zimowanie roślin i ich wczesny start.

Głęboki system korzeniowy dodatkowo może być najważniejszym czynnikiem, który zadecyduje, czy Wasze zasiewy będą, plonowały jeśli susza obejmie również kolejną wiosnę.

Głęboki system korzeniowy daje efekt wyższych i jakościowo lepszych plonów.

Aminokwasy zawarte w AGRIKER Grow tworzone są w procesie hydrolizy enzymatycznej białek pochodzenia roślinnego. W procesie tym powstaje bioaktywna forma L aminokwasów, które są nieuszkodzone i praktycznie w całości przyswajalne.

Połączenie aminokwasów, fitohormonów, węgla organicznego, witamin, flawonoidów oraz makro i mikro elementów takich jak azot, bor, molibden, cynk, kobalt i miedź, odpowiada za przyśpieszenie pobierania i ograniczanie strat nawozów mineralnych. Agriker stymuluje wzrost systemu korzeniowego, intensywnie wspierając zimotrwałość plantacji rzepaku. Bioaktywne aminokwasy zawarte w stymulatorze stanowią dla roślin gotowy "materiał budulcowy" skracając proces syntezy białek. W krótkim czasie po aplikacji można zaobserwować wzmocnienie kondycji roślin, poprawę ich wyglądu i wigoru.

Biostymulatory aminokwasowe to również lepsze wykorzystanie potencjału plonotwórczego. Podniesienie zdolności regeneracyjnych po ataku szkodników, stosowaniu środków ochrony roślin czy też innych sytuacjach stresowych (susza czy mrozy).

Agriker Grow można podawać w mieszankach z innymi nawozami dolistnymi, pestycydami lub herbicydami.

Podobał się artykuł? Podziel się!