PARTNERZY PORTALU
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl
 • partner portalu farmer.pl

Wspólne projekty Grupy Azoty i KGHM

Autor: farmer.pl

Dodano: 16-01-2014 13:16

KGHM i Grupa Azoty razem poszukają za granicą soli potasowej i będą współpracowały przy wydobyciu fosforytów.Zarząd KGHM Polska Miedź poinformował, że podpisał dzisiaj z Grupą Azoty z siedzibą w Tarnowie list intencyjny określający ogólne zasady dotyczące ewentualnego podejmowania wspólnych przedsięwzięć.

Współpraca będzie dotyczyła: przerobu fosfogipsów, poszukiwania złóż soli potasowej na rynkach obcych, pozyskania dostępu do źródeł gazu ziemnego, budowy elektrowni poligeneracyjnej oraz poszukiwania i wydobycia fosforytów.

Obie spółki zastrzegły, że współpraca w ramach poszczególnych obszarów nie będzie oparta o zasadę wyłączności. List intencyjny dotyczy współpracy handlowej i operacyjnej a także tworzenia spółek typu joint venture.

W ubiegłym roku Grupa Azoty kupiła w Senegalu spółkę posiadającą złoża fosforytów i planuje zwiększyć tam produkcję poprzez eksploatację nowych złóż

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (2)

 • grytko 2014-01-19 22:50:21
  oj już bym nie był tego taki pewien? ciekawe jaki biznes będą mieć rosjanie w obniżaniu cen na naszym rynku, jak wejdą z nawozami to po tych samych cenach żeby zarobić jak najwięcej...

  a jak zmonopolizują rynek to wtedy będzie jak z gazem - jedyny dostawca ustala ceny...

  ja bym się tak nie cieszył
 • Matka 2014-01-17 08:46:07
  dobrze, ze Rosja jest juz w WTO, czekam az to wszystko pier%$#nie i nawozy stanieja 3x. Dosc utrzymywania kolesi na stolkach panstwowych spolek naszym kosztem!
ZOBACZ WSZYSTKIE KOMENTARZE

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!