Praktyka nawożenia dolistnego obejmuje dostarczenie roślinom zarówno makro a zwłaszcza mikro składników w przypadku wystąpienia ich niedoborów jak również utrudnionego pobierania. Równocześnie ma ona szczególne znaczenie we wzroście wydajności plonowania oraz wartości technologicznej uzyskanych plonów, co ma uzasadnienie w wielu doniesieniach oraz badaniach naukowych. Dolistne nawożenie upraw rolniczych stosuje się w szczególności do zapobiegawczego oraz interwencyjnego uzupełniania niedoborów makro i mikro składników. Jednocześnie prace wielu autorów potwierdzają informacje, że w przypadku zastosowania wybranych nawozów dolistnych można uzyskać dodatkowe korzyści wynikające z ich działania. W szczególności przejawiają się one zwiększeniem odporności roślin na choroby grzybowe oraz łagodzeniem skutków stresowych. Do grupy produktów, które charakteryzują się powyższymi właściwościami można zaliczyć nawozy z serii Wuxal. Należą one do jednych z najbardziej znanych, także w Polsce, nawozów dolistnych. Od kilkunastu lat cieszą się one wśród rolników niesłabnącą popularnością.

Od początku 2011 roku firma F&N Agro Polska Sp. z.o.o jest wyłącznym importerem profesjonalnych nawozów Wuxal na rynek Polski. Preparaty Wuxal, niemieckiej firmy agrochemicznej Aglukon GmbH obejmują pełną paletę nawozów zawiesinowych oraz płynnych. Jednym z najnowszych rozwiązań firmy Aglukon GmbH jest opracowanie technologii produkcji nawozów donasiennych Wuxal, które stanowią kompleksowe uzupełnienie całej palety oferowanych produktów. Siedziba firmy Aglukon GmbH zlokalizowana jest w Dusseldorfie, gdzie odbywa się całkowita produkcja nawozów. Oddana do użytku w marcu 2010 roku jedna z najnowocześniejszych linii produkcyjnych na świecie oraz dobór wysokiej klasy specjalistów zarówno chemicznych, rolniczych, technicznych sprawia, że zakład ten dysponuje najbardziej zaawansowaną technologią produkcji nawozów zarówno zawiesinowych oraz płynnych. Produkcja nawozów Wuxal równocześnie odbywa się w zgodzie ze wszystkimi przepisami dotyczącymi ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa. Gwarancja jakości oraz skuteczności działania niemieckich nawozów, sprawia że firma F&N Agro Polska Sp. z.o.o. poprzez dystrybucję produktów serii Wuxal mając na względzie na pierwszym miejscu zadowolenie klientów z efektów działania poprzez wzrost wydajności zbieranych plonów kieruje się zasadą ''nie lejemy wody sprzedajemy najwyższej jakości skoncentrowane zawiesiny''.

W obrębie całej palety nawozów Wuxal na szczególną uwagę zasługują wspomniane zawiesiny. Jakość, skuteczność działania oraz odpowiednia formulacja sprawiają, że stanowią one unikatowy produkt, który zyskał bardzo duże uznanie w oczach rolników. Bardzo duża koncentracja składników odżywczych zawartych w minimalnej objętości produktu, co przedstawia poniższe porównanie gwarantuje uzyskanie pożądanego efektu działania przy minimalizacji kosztów transportu oraz magazynowania produktów.