Ministerstwo Skarbu Państwa w komunikacie poinformowało, że zamiarem Skarbu Państwa jest udział w ofercie nowych akcji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach (Azoty Tarnów) i wymiana 9.686.247 akcji Zakładów Azotowych „Puławy" (ZA Puławy) na nowe akcje Azotów Tarnów.

- Zgodnie z wcześniej ogłoszonymi intencjami dotyczącymi konsolidacji polskiego sektora chemicznego, MSP informuje o zamiarze objęcia akcji nowej emisji Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. w ramach Grupy Azoty (dalej ZAT) skierowanej do akcjonariuszy Zakładów Azotowych „Puławy" S.A. (dalej ZAP). Zamiarem MSP jest wymiana 9.686.247 (50,67 proc.) akcji ZAP na nowe akcje ZAT zgodnie z parytetem wymiany 2.5 akcji ZAT na jedną akcję ZAP, ustalonym przez Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie ZAT w lipcu 2012 r. - czytamy w komunikacie ministerstwa. MSP popiera konsolidację, której celem jest stworzenie polskiego i europejskiego lidera w sektorze chemicznym, który ze względu na skalę, dywersyfikację działalności i spodziewane synergie będzie w stanie osiągać lepsze od rynku wyniki operacyjne i stopy zwrotu dla akcjonariuszy.

Pozostali akcjonariusze ZA Puławy mogą zapisywać się akcje Azotów Tarnów jeszcze tylko dzisiaj w POK-ach DM PKO BP i PPZ DM Pekao albo w przypadku inwestorów kwalifikowanych w siedzibie CAIB oraz DM PKO BP. Cena emisyjna akcji serii D wynosi 44 zł, a na każdą akcję ZA Puławy przypada 2,5 nowych akcji Azotów Tarnów.

Do przeprowadzenia transakcji w postaci przejęcia kontroli nad ZA Puławy niezbędna jest jeszcze zgoda Komisji Europejskiej na koncentrację. Spółka oczekuje, że zgoda Komisji Europejskiej zostanie wydana do dnia 18 stycznia 2013 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!