PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wyniki lepsze od oczekiwań

Wyniki III kwartału świadczą o tym, iż sytuacja Spółki jest stabilna i zdecydowanie lepsza od oczekiwań rynku. Mimo znacznie bardziej niekorzystnych uwarunkowań zewnętrznych niż w 2011, Police osiągnęły dobre wyniki. Zwiększyliśmy o ponad połowę przychody ze sprzedaży na rynku krajowym przy jednoczesnym utrzymaniu wyniku eksportu - mówi Krzysztof Jałosiński, prezes Polic.W III kwartale 2012 roku Zakłady Chemiczne „Police" S.A. kontynuowały trwały trend stabilizacji finansowej Spółki. Przychody ze sprzedaży wzrosły o 28 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2011 roku. Dzięki m.in. zmniejszeniu kosztów wynagrodzeń, dywersyfikacji źródeł dostaw gazu oraz renegocjacji cen zakupu kluczowych surowców, spółka wypracowała w III kwartale 2012 roku zysk netto na poziomie 26,8 mln złotych, co stanowi wynik o ponad 66 proc. wyższy od oczekiwań rynku.

W III kwartale 2012 r. przychody ze sprzedaży spółki wyniosły 759,5 mln zł i były wyższe o 28 proc. w porównaniu z III kwartałem 2011 r. Zysk netto Spółki wyniósł 26,8 mln złotych.

Dobre wyniki są efektem m.in. konsekwentnej realizacji szeregu działań wewnętrznych, mających na celu optymalizację kosztów, w tym m.in. ograniczenia wynagrodzeń. Pozwoliło to w dużej części zneutralizować pojawiające się niekorzystne uwarunkowania zewnętrzne. Spółka renegocjowała i ustabilizowała ceny zakupu fosforytów i soli potasowej - kluczowych surowców do produkcji nawozów. Ponadto, dzięki dywersyfikacji dostawców gazu ziemnego, Spółka ograniczyła efekty podwyżki cen gazu przez PGNIG od 31 marca 2012 roku.

Zakłady poprawiły również wskaźniki zapewniające bezpieczeństwo w przypadku zmian koniunkturalnych.

Ponadto, Spółka opracowała specjalny program antykryzysowy, zawierający cztery warianty działań w zależności od sytuacji makroekonomicznej tj. od koniunktury, przez spowolnienie gospodarcze, po recesję i głęboką recesję. - Opracowane rozwiązania w przypadku pojawienia się niekorzystnych zmian w otoczeniu gospodarczym pozwolą na ograniczenie ich negatywnych skutków i utrzymanie stabilnej pozycji zakładów - dodaje prezes Jałosiński.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!