PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Wyższe ceny gazu – czy wyższe ceny nawozów?

Autor: wnp.pl, Dariusz Malinowski

Dodano: 19-03-2012 09:57

Tagi:

Nawet sto milionów złotych więcej będą musiały w tym roku zapłacić za gaz firmy chemiczne. Zatwierdzając nową taryfę dla URE zgodził się na 15 procentowy wzrost cen surowca dla odbiorców przemysłowych.- Koszt gazu ma bardzo poważny udział w kosztach produkcji. W niektórych produktach cena surowca stanowi nawet połowę kosztów - mówi Jerzy Majchrzak, dyrektor Polskiej Izby Przemysłu Chemicznego.

Na informacje o podwyżce cen z wielkim zainteresowaniem czekano w firmach chemicznych. Okazało się, że od pierwszego kwietnia branży przyjdzie za gaz płacić znacznie więcej. O jakich kwotach mówimy? Np. numer dwa na liście największych odbiorców gazu w kraju (ponad 900 mln m3 gazu rocznie) zakłady Azotowe Puławy będą musiały według wstępnych szacunków zapłacić w tym roku więcej o 136 mln zł.

Jeszcze większy rachunek czeka Grupę Orlen. W tym roku to może być nawet ponad 180 mln złotych więcej. Trzecie na liście wśród największych klientów PGNiG Zakłady Chemiczne Police zapłacą w tym roku więcej za gaz o około 80 mln zł.

Więcej na wnp.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.97.221
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!