8 kwietnia 2013 r. upłynął termin przyjmowania zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Grupa Azoty Zakłady Azotowe „Puławy" S.A. („ZA Puławy") ogłoszonym przez 19 lutego 2013 r.

Zgodnie z informacją przekazaną Wzywającemu przez UniCredit CAIB Poland S.A. z siedzibą w Warszawie oraz przez Powszechną Kasę Oszczędności Bank Polski Spółka Akcyjna Oddział - Dom Maklerski PKO Banku Polskiego w Warszawie, pośredniczącymi w wezwaniu, złożone zostały zapisy na sprzedaż 2.329.357 akcji reprezentujących łącznie 12,19 proc. kapitału zakładowego ZA Puławy. Ostateczna liczba akcji nabytych w wezwaniu zostanie potwierdzona po zawarciu transakcji nabycia akcji, która zostanie zawarta do 11 kwietnia 2013 r.

Realizacja zapisów w wezwaniu do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki ZA Puławy odbyła się w ramach przeprowadzonego wezwania następczego w związku z przekroczeniem przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. progu 66 proc. ogólnej liczby głosów w spółce ZA Puławy w rezultacie rozliczenia oferty publicznej akcji serii D Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. Dokonanie i rozliczenie oferty publicznej akcji serii D Wzywającego spełni się po zawarciu transakcji nabycia akcji ZA Puławy do 11 kwietnia 2013 roku.

- Jest to kolejny etap realizacji konsolidacji polskiego sektora chemicznego w ramach Grupy Azoty - mówi Jerzy Marciniak, prezes Zakładów Azotowych w Tarnowie-Mościcach S.A. - Odbywa się ona w ramach ogłoszonej 13 czerwca 2012 roku naszej zaktualizowanej strategii. Co ważne, zaakceptowana ona została przez głównych akcjonariuszy spółki, w tym Skarb Państwa. Dziś inwestorzy, sprzedając nam akcje ZA Puławy w wezwaniu następczym, wspólnie z nami realizują ten cel. Strategia bowiem dąży do utworzenia europejskiego lidera przemysłu chemicznego i spółki zdolnej do efektywnej konkurencji w skali globalnej oraz kandydata do wejścia do indeksu WIG20 na GPW - dodaje prezes.

Podobał się artykuł? Podziel się!