- Norica Holding S.a r.l., działając jako Wzywający w ramach publicznego wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. ogłoszonego w dniu 16 maja 2012 r. niniejszym informuje o uzyskaniu bezwarunkowej zgody ukraińskiego Urzędu Antymonopolowego (Antymonopolnyj Komitet Ukrainy) (...) na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu przez Wzywającego kontroli nad spółką Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach - czytamy w komunikacie.

- Tym samym spełnione zostały już dwa pierwsze warunki prawne zamieszczone w treści wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji spółki Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach S.A. ogłoszonego przez Norica Holding S.a r.l - czytamy dalej.

Jak podaje ISB Ministerstwo Skarbu Państwa poinformowało, że nie odpowie na wezwanie. Skarb ma 32 proc. akcji spółki, dających analogiczną liczbę głosów na WZ. Tymczasem akcjonariusze ZAT na walnym zgromadzeniu, które odbędzie się 14 lipca, mają decydować o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki poprzez emisję do 48.086.583 akcji serii D bez prawa poboru dla dotychczasowych akcjonariuszy.

Podobał się artykuł? Podziel się!