PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Ochrona roślin

  Solatenol – dostępny w dwóch produktach

  Prezentacja nowych technologii zbóż to jeden z tematów V edycji konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Prezes Syngenta Polska – Marek Łuczak omówił na niej nową substancję czynną zarejestrowaną niedawno w naszym kraju –...

 • Nawozy

  Za późno na wspomaganie upraw

  Na niektórych plantacjach ozimin widoczne są niedobory składników pokarmowych. Rolnicy pytają czy o tej porze roku można jeszcze wspomóc uprawy?

 • Ochrona roślin

  Glifosat do grudnia 2022 r.?

  - Komisja Europejska zaproponowała odnowienie glifosatu na okres 5 lat tj. do 15 grudnia 2022 r. – informuje Krajowa Rada Izb Rolniczych za ministerstwem rolnictwa.

 • Ochrona roślin

  Zakaz dla dikamby

  Dikamba jest substancją czynną preparatów herbicydowych używanych powszechnie, także w Polsce. Według skarg wniesionych przez amerykańskich rolników herbicyd dikamba uszkodził plantacje z uprawą soi.

 • Ochrona roślin

  Powschodziło dużo miotły

  Dobra wilgotność gleby, pobudziła do kiełkowania ogromną ilość nasion miotły zbożowej. Miotła z wczesnych wschodów jest obecnie w fazie 3-go liścia.

 • Polska

  Narodowe Wyzwania w Rolnictwie już dziś na PGE Narodowy

  Już dziś, tj. 20 listopada w Warszawie na PGE Narodowym o godzinie 9.00 rozpocznie się V edycja konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie organizowana przez redakcję miesięcznika "Farmer" oraz portalu farmer.pl. Udział w konferencji jest...

 • Ochrona roślin

  Stan zdrowotny zbóż jesienią

  Panujące ostatnio temperatury i wysoka wilgotność stwarzały dogodne warunki dla rozwoju patogenów chorobotwórczych. W efekcie na zbożach ozimych uwidoczniły się oznaki chorobowe świadczące o porażeniu roślin.

BAZA WIEDZY

Uczmy się na błędach - uprawa kukurydzy

Tegoroczny sezon, choć obfity w opady, nie był jednak sprzyjający dla ciepłolubnej kukurydzy. Dowodem są sygnały o raczej przeciętnych plonach ziarna. Niższe plony to także efekt wielu błędów, jakie ciągle są popełniane w tej uprawie.

PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

Justaa25

A co powiecie o pszenicy Tonacja? Jakie doświadczenie?

putin

Gnojowica świńska w następnym poście jak znajdę czas i natchnienie to się więcej rozpisze .