Polska była jednym z 19 państw, które odwiedziła ta interaktywna ekspozycja. Gościła ona w takich miastach jak Londyn, Sao Paulo czy Szanghaj.

Wystawa, której elementy, w zależności od tematyki, można było dotknąć, powąchać, porównywać, a przede wszystkim uczyć się dzięki nim poprzez zabawę, pokazała istotne dla życia milionów ludzi innowacje Bayer, m.in. mrozoodporne nasiona (ten walor jest szczególnie istotny w naszym klimacie).

Ekspozycji w Warszawie towarzyszyło ogłoszenie wyników badań opinii społecznych Pokolenia Y (osób w wieku 20-35 lat) i ich stosunku do innowacji i osiągnięć nauki w codziennym życiu.

O wnioskach z badań oraz ścisłym związku rozwoju nauki i innowacyjności z podnoszeniem jakości życia dyskutowali eksperci: dr Izabella Anuszewska, dyrektor Działu Badań Millward Brown, oraz prof. Władysław Wieczorek - prorektor Politechniki Warszawskiej.

Jak wynika z badań "Barometr Edukacyjny Bayer", 77 proc. młodych Polaków wyraźnie dostrzega, że nauka przyczynia się do poprawy jakości codziennego życia. Nauka ma różnorodne oblicza.

W wymiarze indywidualnym respondenci bardzo wysoko oceniają wpływ nauki na różne aspekty własnego życia: dostęp do nowoczesnych leków i terapii (63 proc.) oraz przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym i będącym efektem starzenia się społeczeństwa (52 proc.).

Ponadto cenią dostęp do nowoczesnych, energooszczędnych materiałów budowlanych (53 proc.) oraz innowacji z zakresu energii odnawialnej (51 proc.).

W wymiarze społecznym, zdobycze nauki ułatwiają kontakty między ludzkie (40 proc.) i przyczyniają się do rozwoju gospodarczego (36 proc.).

W efekcie umożliwiają postęp cywilizacyjny, rozumiany jako rozwój ludzkości (pojmowanie świata i praw natury), oraz rozwój jednostki (intelektualny, osobisty) - ich wagę podkreśla odpowiednio 44 i 42 proc. respondentów.

- Nauka towarzyszy nam na każdym kroku - młodzi wykorzystują jej ogromne możliwości, aby lepiej żyć - mówił Christophe Dumont, prezes Bayer. - Od 150 lat Bayer przenosi innowacje naukowe do życia codziennego - w myśl motta "Science For A Better Life". Od stworzenia pierwszego na świecie glukometru, poprzez wyhodowanie mrozoodpornych nasion, po samolot napędzany energią słoneczną - to tylko niektóre przykłady naszych innowacji - dodał.