Kolejny cykl Zimowych Konferencji Syngenta za nami. Tegoroczne spotkania z rolnikami odbyły się w styczniu i w lutym br w pięciu lokalizacjach w kraju: Iława, Koszalin, Chełm, Wrocław oraz Ciechanów.

Na każdym z tych spotkań poruszano aktualne problemy związane z branżą rolna i prezentowano firmową ofertę dla upraw polowych.

Zaprezentowano między innymi Axial Komplett Pak, czyli kompletne i wygodne rozwiązania na ponad 20 gatunków chwastów. W odpowiedzi na pytania rolników, eksperci szczegółowo omawiali zastosowanie Moddus Start , który jest nowym regulatorem wzrostu specjalnie zaprojektowanym do stosowania we wczesnych fazach rozwojowych zbóż oraz w niskich temperaturach. 

Przedstawiono także nowości odmianowe. Wśród nich wyróżniono nową odmianę kukurydzy z grupy odmian wczesnych: SY Talisman, która wg wyników COBORU, w tym roku uzyskała najlepszy wynik, bo aż 111 proc. wzorca. Promowano także sprawdzone rozwiązania dotyczące uprawy rzepaku, wyróżniano odmianę SY Florida F1 i technologię ochrony środkami Toprex i Amistar Xtra.

Bardzo dużym zainteresowaniem gości cieszył się także wykład, o efektywnej aplikacji i zapobieganiu znoszeniu środków ochrony roślin, przygotowany przez ekspertów z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach.

Partnerami Konferencji Zimowych byli: miesięcznik Farmer, portal farmer.pl oraz firma Kverneland.

Podobał się artykuł? Podziel się!