1. Spektrum zwalczanych chorób

Powinna zwalczać najważniejsze choroby we wszystkich zbożach. Wobec tego warto stosować do zaprawiania preparat, który nie jest oparty tylko na jednej substancji aktywnej. Dużo lepszy efekt uzyskamy stosując produktu oparty o np. dwie substancje czynne. Zwiększamy bowiem spektrum zwalczanych chorób. Istotne jest również, aby pochodziły one z różnych grup chemicznych. Dzięki temu wprowadzamy odmienny mechanizm działania substancji aktywnych, a to z kolei dywersyfikuje ryzyko porażenia przez chorobę niezwalczaną przez jedną substancję lub bardziej na nią odporną

Kinto® Duo 080 FS zawiera dwie uzupełniające się substancje czynne - prochloraz oraz tritikonazol. Taka kombinacja pozwala na zwalczanie wszystkich ważnych z ekonomicznego punktu widzenia chorób zagrażających najważniejszym w kraju uprawom zbożowym. W pszenicy ozimej oraz pszenżycie ozimym produkt pozwoli na ochronę przed takimi chorobami, jak:

  • pleśń śniegowa
  • zgorzel siewek
  • śnieć cuchnąca

W jęczmieniu ozimym zaprawa proponowana przez BASF ochroni nas przed pojawieniem się zgorzeli siewek, a w życie ponadto pleśni śniegowej. W jęczmieniu jarym Kinto® Duo 080 FS zapobiegać będzie infekcji ze strony głowni pylącej oraz zgorzeli siewek.

2. Jedna dawka dla różnych zbóż

Zaprawianie zboża w ten sposób jest dużo łatwiejsze Kinto® Duo 080 FS możemy stosować we wszystkich zbożach w takiej samej dawce. W pszenicy ozimej oraz jarej, obu formach pszenżyta i jęczmieniu jarym zaleca się zastosowanie 200 ml zaprawy w połączeniu z 400 – 800 ml wody. Te same proporcje rekomendowane są w życie oraz jęczmieniu ozimym.

3. Formulacja dobrze kryjąca nasiona

Ważnym elementem jest również dobre pokrycie nasion zaprawą. Dzięki wysokiej jakości formulacji uzyskujemy nie tylko wysoki poziom pokrycia nasion, ale także ograniczone do minimum pylenie oraz bardzo wysoką intensywność.

Formulacja FS czyli płynny koncentrat pozwala na dokładne i precyzyjne pokrycie ziarniaków.

W celu skutecznego i prawidłowego wykonania zabiegu zaprawiania należy zastosować:

200ml zaprawy Kinto Duo 080 FS na 100 kg ziarna siewnego z dodatkiem 400 ml wody.

Podobał się artykuł? Podziel się!