- Dash HC w swym składzie zawiera oleinian metylu. Jego dodatnie zwiększa skuteczność stosowania preparatów, obniża pH i napięcie powierzchniowe cieczy roboczej, a także uniezależnia skuteczność zabiegu od warunków pogodowych - mówił podczas konferencji Marcin Chojecki z BASF.

Firma poleca stosowanie adiuwanta razem z herbicydem Stellar 210 SL (niedawno zarejestrowanym środkiem w kukurydzy). Zdaniem ekspertów takie rozwiązanie to szybki i widoczny efekt działania, bo chwasty bieleją już po trzech dniach od zastosowania produktu. - Stellar plus Dash to kompletne rozwiązanie w segmencie powschodowym ochrony kukurydzy, które dobrze sobie radzi przede wszystkim z ostrożeniem polnym i rdestem powojowatym - podkreślał Chojecki.

- Dodanie Dash zapobiega ewentualnemu spadkowi skuteczności herbicydów w szczególnych sytuacjach takich jak: niska wilgotność powietrza, wysokie temperatury i gruba warstwa woskowa na powierzchni liści chwastów. Nie bez znaczenia jest też zabezpieczenie przed wykorzystywaniem niewłaściwej wody powodującej wytrącanie substancji aktywnych - dodał specjalista.

Podobał się artykuł? Podziel się!