PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Ochrona roślin

  Nowy regulator wzrostu w tytoniu

  Niedawno zarejestrowano nowy regulator wzrostu – Antak 685 EC. Przeznaczony jest on do niszczenia pędów bocznych tytoniu. Firmą wprowadzającą produkt na nasz rynek jest Richland.

 • Ochrona roślin

  Rozpraw się z omacnicą jeszcze przed zimą

  Z roku na rok utwierdzamy się w przekonaniu, że to omacnica prosowianka jest najpoważniejszym szkodnikiem kukurydzy. Również w minionym sezonie wyrządziła dużo poważnych szkód w uprawach. Niestety jeszcze nie wszyscy rolnicy są świadomi...

 • Ochrona roślin

  Brasan – nowy herbicyd w rzepaku

  Firma Syngenta Polska uzyskała rejestrację nowego preparatu do odchwaszczania rzepaku ozimego Brasan 540 EC. Produkt będzie dostępny w przyszłym roku.

 • Produkcja roślinna

  Przymrozki a stosowanie herbicydów

  Po długotrwałym okresie suszy, która towarzyszyła siewom i wschodom zbóż, w większości regionach nadeszły opady, które pomogły oziminom, ale też spowodowały szybkie pojawienie się siewek chwastów. Wielu rolników właśnie teraz...

 • Rośliny oleiste

  Korzenie rzepaku uszkodzone przez śmietkę

  Rzepak słabo rośnie, jest podwiednięty, pożółkły. Jeśli takie symptomy obserwujemy na naszej plantacji warto wyrwać kilka roślin i sprawdzić czy to nie efekt żerowania na korzeniu śmietki kapuścianej.

 • Ochrona roślin

  Glifosat stosowany jesienią

  Pozostawione do jesieni zachwaszczone ściernisko, wszelkie nieużytki czy odłogi przed przywróceniem ich do użytkowania rolniczego można potraktować glifosatem. Jesień to dość dobry termin do wykonania takiego zabiegu.

 • Ochrona roślin

  Zwalczanie chwastów w pszenżycie od 3. liścia zbóż

  Szybkorosnące chwasty są zagrożeniem dla roślin uprawnych, są wysoko konkrecyjne względem składników pokarmowych i światła. Ponadto w mocno zachwaszczonym łanie panują dogodne warunki (wyższa wilgotność i temperatura) dla rozwoju...

 • Ochrona roślin

  Jesienne zwalczanie chwastów w pszenicy

  Na polach uprawnych coraz liczniej widoczne są chwasty. Prezentujemy preparaty możliwe do stosowania jesienią we wczesnych fazach rozwojowych pszenicy ozimej do zwalczania młodych chwastów dwuliściennych.

 • Ochrona roślin

  Konkurs dotyczący opakowań po pestycydach

  Od 26 października do 18 grudnia trwa konkurs organizowany przez Polskie Stowarzyszenie Ochrony Roślin dla punktów sprzedaży środków ochrony roślin. Prowadzony jest ona na terenie województw: podkarpackiego, lubelskiego oraz podlaskiego.

PARTNER SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

mia804

wystaw ogłoszenie;D

mieto35

Ja dawałem za jednostkę Garou 850 zł.

Pałuczanin81

Buraki chwościik rąbie-a wg zaleceń PO ZABIEGU.. to samo będzie z jęczmieniem.Znawcy twierdzą 2xsystemiczny NA ZAPAS