PARTNERZY PORTALU partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Zboża

  Sam monitoruj rozwój omacnicy prosowianki

  Omacnica prosowianka to największy szkodnik upraw kukurydzy. Walka z nią nie jest łatwa, ale coraz częściej konieczna. Szkodnik ten bowiem rok rocznie wyrządza mnóstwo strat w uprawach kukurydzianych.

 • Ochrona roślin

  Śmietka groźna w rzepaku, mszyce w zbożach

  Jakie szkodniki najbardziej zagroziły w tym sezonie oziminom? Okazuje się, że śmietka kapuściana w uprawach rzepaku, a w zbożach: ploniarka zbożówka i mszyce. - Ciepła i długa jesień sprawia, że powstają nowe pokolenia szkodników...

 • Zboża

  Pojawiła się rdza brunatna żyta

  Na życie lokalnie widoczne są objawy powodowane przez grzyb Puccinia recondita wywołujący rdzę brunatną żyta. Na liściach występują pomarańczowo-czerwone plamki, urediniospory grzyba.

 • Produkcja roślinna

  Szkodniki nie odpuszczą uprawom

  W tej chwili szkodniki nie dokuczają intensywnie roślinom uprawnym, jednak sytuacja może się zmienić po najbliższym weekendzie.

 • Fakty

  Intermag ponownie wyróżniony

  Tytuł Efektywna Firma 2014– takie kolejne wyróżnienie uzyskała firma Intermag i tym samym znalazła się wśród przedsiębiorstw o najwyższej rentowności w Polsce, w kategorii przemysł chemiczny.

 • Ochrona roślin

  Kolejne cięcia w preparatach ochrony roślin

  Czekają nas niekorzystne z rolniczego punktu widzenia zmiany w zakresie ochrony roślin. Na czarnej liście Unii jest 75 substancji czynnych, które w najbliższym czasie mają być skreślone, co oznacza wycofanie ich z rynku.

PARTNERZY SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

witch5

Bez zmian znaczy że woda płynie po śladach tych dłut ? To że raz nie orałeś nie znaczy że gleba ma już taką strukturę że poradzi sobie z dużymi...

john21wall

Witam kolegów! Planuję zmienić siewnik do buraków z poczciwej starej i wysłużonej GAMMY na coś nowszego. Rozglądam się za czymś na 6-12...

Pałuczanin81

Za "dewizy"to kiedyś był szwedzki c-330 albo francuski 126p-a teraz?