PARTNERZY PORTALU
partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl partner portalu farmer.pl
 • Ochrona roślin

  Odporny chwościk buraka

  Walka z chwościkiem buraka staje się coraz trudniejsza. Grzyb wywołujący tę chorobę grzybową uodpornił się na niektóre substancje czynne.

 • Zboża

  Bardzo wczesny pojaw chrząszczy stonki kukurydzianej

  Na południu kraju w kukurydzy pojawiły się już chrząszcze zachodniej kukurydzianej stonki korzeniowej. Termin pierwszego pojawu szkodnika w 2016 roku jest najwcześniejszy w całej, niemal 10-letniej, historii obecności gatunku w Polsce.

 • Ochrona roślin

  Zwalczanie omacnicy prosowianki

  Larwy omacnicy prosowianki należy zwalczyć, zanim wgryzą się w twarde części roślin kukurydzy. Dlatego tak ważny jest monitoring masowego wylotu motyli i uchwycenie momentu składania jaj przez samice.

 • Inne uprawy

  Antraknoza w łubinie

  Tegoroczne warunki pogodowe, opady w czasie kwitnienia, wysoka wilgotność powietrza i wysoka temperatura sprzyjały porażaniu łubinów najgroźniejszą z chorób – antraknozę.

 • Okopowe

  Preparaty na chwościka w buraku cukrowym

  W warunkach wysokich temperatur oraz przelotnych deszczy może dojść do pierwszych infekcji chwościkiem. Należy zatem przygotować się do ochrony fungicydowej buraków.

 • Zboża

  Lustracja pszenicy w Pawłowicach

  Jakie kombinacje substancji fungicydów stosować, aby uzyskać możliwie najlepszy efekt ochrony? Szeroki wachlarz preparatów zwalczających choroby grzybowe wcale nie ułatwia decyzji.

 • Zboża

  Wciornastki i mszyce w kukurydzy

  Wciornastki coraz liczniej atakują kukurydzę. Ich żerowanie prowadzi do strat jakościowych plonu. Wzrasta też liczebność mszyc.

GŁÓWNY PARTNER SERWISUPARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dniBĄDŹ NA BIEŻĄCO

SERWISY TEMATYCZNE


RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE


» WSZYSTKIE WYDARZENIA


EKSPERCI FARMERA

OFERTY

 • GORĄCE OFERTY:

 • GORĄCE OFERTY:

TU KUPISZ FARMERA

FORUM FARMERA

jarki

Mocznik na drugą dawkę to moim zdaniem zły pomysł  Zdecydowanie lepiej sypnąć saletrę myślę że końcem krzewienia początek strzelania w...

Marecki

Niestety nie, bo Sapek z ekipą miał wpaść, ale węgla do grilla mi zabrakło i odmówił ;) Może w połowie przyszłego tygodnia się uda,...