• Ochrona roślin

  Chroń rzepak przed szkodnikami

  Uprawy rzepaku rozwijają się znakomicie, wymagają jednak obserwacji, bo ciepła pogoda sprzyja też wystąpieniu szkodników.

 • Ochrona roślin

  Słabsze wyniki koncernu, ale nie w rolnictwie

  Sprzedaż w segmencie Rolnictwo w koncernie DuPont wzrosła o 4 proc. przy zwiększonym wolumenie sprzedaży i cenach oraz 10. procentowym pozytywnym wpływie różnic kursowych – informuje firma.

  0
 • Ochrona roślin

  Ochrona z lotu ptaka

  Trwają prace nad rządowym projektem ustawy o środkach ochrony roślin. Projektowane są też rozporządzenia m.in. w sprawie warunków ich stosowania. Jest kilka zmian dotyczących stosowania pestycydów za pomocą sprzętu agrolotniczego.

  0
 • Rośliny oleiste

  Rzepak skrócony – mocniejszy przed zimą

  Rośliny rzepaku ozimego w Gurczu na Pomorzu obecnie znajdują się w fazie 8 liści (BBCH 18). Są w bardzo dobrej kondycji. W tym sezonie z powodu przebiegu pogody, zalecane jest dwukrotne skracanie rzepaku.

 • Ochrona roślin

  Większa prędkość wiatru podczas zabiegu ochrony

  Projektowane rozporządzenie o stosowaniu środków ochrony roślin w porównaniu do obowiązujących regulacji zmienia wartość maksymalnej prędkości wiatru, przy jakiej można wykonywać zabiegi ochrony z 3 na 4 m/s.

 • Ochrona roślin

  Zabiegi ochrony roślin 1 m od rowów

  Trwają prace nad rządowym projektem ustawy o środkach ochrony roślin. Projektowane są też rozporządzenia m.in. w sprawie warunków ich stosowania. Jakie zmiany ze sobą niosą dla rolników?

 • Ochrona roślin

  Umiarkowane wzrosty cenowe w ochronie

  Ceny środków ochrony roślin umiarkowanie wzrosły, pod wpływem utrzymującego się popytu – informują prof. Aldon Zalewski i Arkadiusz Zalewski w październikowym „Raporcie rolnym” Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki...

  0
 • Ochrona roślin

  Zatwierdzenie planu zabiegów ochrony

  Sejm rozpoczął pracę nad rządowym projektem ustawy o środkach ochrony roślin. Ma ona na celu wdrożenie rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady 1107/2009 dotyczącego wprowadzania do obrotu środków ochrony roślin oraz wdrożenia...

  0
TECHNIKA ROLNICZA

Komfort dla wschodów

Bierne agregaty do uprawy przedsiewnej to zazwyczaj proste narzędzia. Ich zadanie jest jednak wymagające - stworzyć komfortowe warunki do wschodów roślin.

PARTNERZY SERWISUNAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

TU KUPISZ FARMERA

WASZYM ZDANIEM

 • który przepis mówi ,że z nawozami sztucznymi nie można wjechać przed 1 marca? poza strefami osn

  pawel, 2015-03-05 19:38 w: Wiosenne nawożenie rzepaku ozimego

  guardian w waskolistnym odmiana zeus -dawka 2,5 l pogrzeb sobie o tym w necie u szkopów tak pryskaja tylko ten guardian z samym acetochlorem...

  rolnik6666, 2015-03-05 19:24 w: Odchwaszczanie motylkowych grubonasiennych

  akurat groch a tymbardziej bobik lubi wczesny głeboki siew ,łubin troche póżniej ,ciekawe po ile bedzie groch po zniwach moze tona dobije do 500 a...

  rolnik6666, 2015-03-05 19:18 w: Czym zaprawić nasiona grochu oraz łubinów?

 • wczoraj z wieczora mróz ciągnął jak diabli dostałem biegunki bo opryskiwacz na podwórku bieganie po nocy zahaczanie cofanie do garażu rano wstaję...

  jarki, 05.03.2015 14:25 w: pogoda

  Czym znakujecie swoje króliki? Lepiej zrobić tatuaż na uszach czy jakieś kolczyki? chodzi o wewnętrzna rejestrację zwierząt - nie do skupu:)

  Gacek45, 05.03.2015 14:08 w: wszystko o królikach

  Czyli nie musisz siać saletra spadła z nieba

  miwigos, 05.03.2015 09:04 w: pogoda