Wtorek, 2 września 2014 r.
 • Rośliny oleiste

  Jeśli nie Kerb, to co?

  Jesienne odchwaszczanie rzepaku ozimego ukierunkowane jest głównie przeciwko chwastom dwuliściennym. Nie oznacza to, że tylko one zagrażają plantacjom w tym okresie. Równie intensywnie rozwijają się także chwasty jednoliścienne, jak...

 • Ochrona roślin

  Zysk firmy DuPont wzrasta

  DuPont osiągnął zysk 1,37 dolara na akcję w drugim kwartale 2011 r., co daje 17 procentowy wzrost w porównaniu do 1,17 dolara na akcję w roku poprzednim. Podana liczba nie uwzględnia zdarzeń nadzwyczajnych w obu okresach.

  0
 • Ochrona roślin

  Agrosimex 20 lat na rynku

  Firma Agrosimex to przedsiębiorstwo, zajmujące się dystrybucją środków ochrony roślin, nawozów i akcesoriów ogrodniczych, z 20-letnią historią działalności na polskim rynku. Jakie plany ma na kolejne lata?

 • Ochrona roślin

  Na dwuliścienne w pszenicy

  Zakłady Chemiczne "Organika-Sarzyna” niedawno zarejestrowały nowy herbicyd w ochronie łanu pszenicy ozimej – Aloksypyr 250 EC. Jako substancję aktywną zawiera on fluroksypyr.

  0
 • Ochrona roślin

  Bawełnica korówka niszczy sady

  Od kilku lat w sadach jabłoniowych coraz liczniej występuje bawełnica korówka. Sprawia ona sadownikom wiele kłopotów. W wielu sadach możemy obserwować liczne, białe, pokryte kłaczkowatym, woskowym nalotem kolonie bawełnicy korówki.

  0
 • Ochrona roślin

  Wymiatanie chwastów

  Powschodowe odchwaszczanie rzepaku jest tańsze w przypadku chwastów dwuliściennych– średnio 125 zł/ha. Aby pozbyć się perzu należy liczyć się z wydatkiem od ok. 117 do 322 zł/ha.

 • Ochrona roślin

  Tebukonazol najtańszy

  Zaprawienie kilograma ziarniaków kosztuje od 6 do 41 gr. Zaprawy w formie proszku są tańsze. Średnio, koszt zaprawienia kg nasion preparatami tego typu jest o 56 proc. niższy w porównaniu do zapraw w formie płynnego koncentratu.

 • Ochrona roślin

  Mieszana ochrona

  Stosowanie fabrycznych mieszanin herbicydowych w przedwschodowej ochronie rzepaku wiąże się z kosztem 180 – 302 zł/ha.

 • Ochrona roślin

  Tania ochrona na start

  Koszt zaprawienia kilograma nasion rzepaku preparatem grzybobójczym wyniesie ok. 16 gr., a preparatem owadobójczym – ok. 3 zł.

 • Polska

  38 369 tys. zł wsparcia na integrowaną ochronę

  Centrum Informacyjne Rządu informuje, że w trakcie dzisiejszych obrad Rada Ministrów podjęła uchwałę w sprawie ustanowienia programu pod nazwą "Ochrona roślin uprawnych z uwzględnieniem bezpieczeństwa żywności oraz ograniczenia strat w...

  0
GŁÓWNY PARTNER SERWISU

NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE 24 godz 7 dni

SERWISY TEMATYCZNE

RYNEK, KONTRAKTY, KOMENTARZE

» WSZYSTKIE WYDARZENIA

EKSPERCI FARMERA

OFERTY

GIEŁDA MASZYN, POJAZDÓW, USŁUG

WASZYM ZDANIEM