Amistar Opti 480 SC to koncentrat w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą o działaniu kontaktowym i systemicznym, do stosowania zapobiegawczego, w celu zwalczania alternariozy cebuli, mącznika rzekomego, zgnilizny szyjki cebuli w uprawie cebuli z siewu, antraknozy fasoli, szarej pleśni, zgnilizny twardzikowej w uprawie fasoli szparagowej, askochytozy grochu, mączniaka rzekomego grochu, szarej pleśni, zarazy ziemniaka w uprawie pomidora pod osłonami.

Trwają też prace nad zarejestrowaniem go również do ochrony kalafiora, marchwi i pomidora polowego.
Kiedy i w jakich dawkach stosować fungicyd? W uprawach cebuli na mączniaka rzekomego cebuli, alternariozę i zgniliznę szyjki cebuli zabieg należy wykonywać zgodnie z sygnalizacją lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od fazy, gdy cebula osiąga 50 proc. typowej średnicy. Wykonać maksymalnie 2 zabiegi w sezonie, w odstępie 14 dni.

W uprawach fasoli na antraknozę fasoli, szarą pleśń, zgniliznę twardzikową zgodnie z sygnalizacją lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od pełni fazy kwitnienia.

W uprawach grochu na mączniaka rzekomego i askochytozę oprysk należy wykonać zgodnie z sygnalizacją lub natychmiast po wystąpieniu pierwszych objawów chorób, od początku fazy rozwoju strąków.

Zalecana dawka dla tych wyżej wymienionych upraw to 2-2,5 l/ha.

W uprawie pomidorów pod osłoną na takie choroby jak szara pleśń i zaraza ziemniaka zalecane stężenie to 0,2-0,25 proc. (200-250 ml środka w 100 litrach wody). Wyższe stężenie należy stosować w okresie dużego zagrożenia chorobami.

W sezonie 2011 r. produkt będzie dostępny w opakowaniach 1l i 5l.

Podobał się artykuł? Podziel się!