PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Arysta LifeScience przejęła firmę Goëmar

Arysta LifeScience przejęła firmę Goëmar

Autor: farmer.pl

Dodano: 31-03-2014 10:53

Tagi:

Arysta LifeScience ogłosiła przejęcie firmy Goëmar, znanego producenta m.in środków biostymulujących wykorzystywanych w produkcji roślinnej.Arysta LifeScience specjalizuje się w marketingu, dystrybucji jak również produkcji środków ochrony roślin, biostymulatorów i nawozów dla rolnictwa i ogrodnictwa. Sprzedaż biostymulatorów prowadzona jest od wielu lat we współpracy z japońską firmą Asahi Chemicals Manufacturing, której produkt Asahi SL znany jest na polskim rynku od 2003 r. Nastepnie zakup (2007 r.) meksykańskiej firmy GBM oraz udziały w brytyjskiej firmie Plant Impactw 2010 r.

Na zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej, Wayne Hewett – Prezes Zarządu firmy Arysta wyjaśnił, że celem przeprowadzonej transakcji jest umocnienie pozycji firmy w dziedzinie BioSolutions. W jego opinii przejęcie grupy Goëmar, jest przełomowym wydarzeniem w rozwoju firmy Arysta.

Goëmar, którego główna siedziba znajduje się w Saint-Malo we Francji, jest światowym dostawcą środków produkcji głównie na bazie naturalnych alg. Firma specjalizuje się w stymulacji kwitnienia i wiązania owoców, wykorzystując opracowaną do tego technologię Physio-Activatory. Najważniejsze produkty z grupy Physio-Activator to:BM Start, Vivaflor, Calibra, Goteo, dla ogrodnictwa, oraz Appetizer, Forthial, Multoleo i Zeal dla upraw rolniczych.

Drugą wykorzystywaną technologia jest Natural Protect Technology, a główne produkty to: Vacciplant Fruits and Vegetables, oraz Vacciplant Row crops, obydwa oparte są na laminarynie – polisacharydzie występującym w komórkach brunatnic, w których pełni funkcję materiału zapasowego. Zapobiegawcze potraktowanie roślin uprawnych wyciągiem z brunatnic wywołuje u nich reakcję metaboliczną. Zaczynają wytwarzać białka odpornościowe ograniczające infekcje, oraz fitoaleksyny – substancje obronne wydzielane miejscowo podczas infekcji, tj. obecności patogenów w organizmie. Tkanki roślinne są także mechanicznie zabezpieczone. Laminaryna powoduje lignifikację ścian komórkowych. Środki te są wykorzystywane w produkcji ogrodniczej.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.81.0.22
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!