Preparat Avatar 293 ZC zawiera dwie substancje aktywne o uzupełniającym się mechanizmie i spektrum działania:
• chlomazon (związek z grupy izoksazolidionów) – 60 g w 1 l środka. - związek ten jest absorbowany przez korzenie i część podliścieniową roślin, hamuje syntezę barwników (chlorofilu i karotenoidów) w roślinach.
• metrybuzyna (związek z grupy triazynonów) – 233 g w 1 l środka jest pobierana przez korzenie i liście, hamuje proces fotosyntezy. Rośliny wrażliwe bieleją i zamierają.

Nowo zrejestrowany środek jest w formulacji ZC – jest to płynna zawiesina mikrokapsuł chlomazonu i cząstek stałych metrybuzyny.
Środek należy stosować przed wschodami ziemniaka, po obredleniu i ostatecznym ukształtowaniu redlin. Dla zapewnienia najlepszej skuteczności działania środka zabieg wykonać natychmiast po ostatnim obredleniu – na około 7 dni przed ukazaniem się pierwszych wschodów roślin ziemniaka. Preparat niszczy roczne chwasty dwuliścienne od fazy kiełkowania do fazy pierwszych liści.
Zalecaną dawką jest 1,5 l/ha. Przy mniejszej presji chwastów oraz na lżejszych glebach można zastosować niższą dawkę 1,25 l/ha. Zalecana ilość wody: 200-300 l/ha. Rekomendowane opryskiwanie: średniokropliste.

Podobał się artykuł? Podziel się!