- Odnosimy wielki sukces na polu przekształcania pomysłów i wyzwań w najlepsze w swojej klasie produkty dla rolników na całym świecie - mówi Markus Heldt, szef działu Crop Protection w BASF.
- Innowacje są nadal kluczowym elementem dzisiejszego rolnictwa. To dynamiczny rynek o nieustannie zmieniających się potrzebach i pojawiających się wyzwaniach, dlatego cieszy nas, że wnosimy w niego swój wkład dzięki nowym rozwiązaniom i technologiom - dodaje Heldt.

BASF zapowiada, że w 2019 roku odda do dyspozycji rolników na całym świecie nową substancję. Działanie biologiczne nowego fungicydu, którego proces opracowywania jest już na zawansowanym etapie, jest bardzo dobre. Zakrojone na szeroką skalę badania nad tą zastrzeżoną substancją wskazują, że ma ona duży potencjał możliwych zastosowań w walce z szeregiem patogenów w wielu roślinach, np. kukurydzy, zbożach, soi oraz uprawach specjalnych.

- BASF jest czołowym dostawcą zarówno innowacyjnych składników aktywnych, jak i nowych receptur dla herbicydów. Nowa zaawansowana receptura dikamby jest jedną z czołowych innowacji, które wkrótce pojawią się w grupie produktów do zwalczania chwastów. EngeniaTM jest przeznaczona do stosowania w uprawach tolerujących dikambę/glifosat i jest wysoce skutecznym narzędziem umożliwiającym kontrolę odpornych chwastów w uprawach roślin sadzonych rzędami. EngeniaTM oczekuje na rejestrację i ma być w pierwszej kolejności, tj. pod koniec bieżącego roku, dostępna w Ameryce – podaje firma.

Działalność w obszarze herbicydów obejmuje także innowacje w dziedzinie tolerancji na te produkty oraz technologie umożliwiające zarządzanie odpornością chwastów. BASF prowadzi prace nad substancjami ukierunkowanymi na nowe obszary działania, które cechują się kontrolą nad odpornymi chwastami, np. wyczyńcem polnym, w przypadku wielu upraw.

- Te nowości powinny trafić na rynek przed początkiem kolejnej dekady. Ponadto, nowy system tolerujący herbicydy dla ryżu, Provisia Rice System, ma pojawić się na rynku w 2017 roku. Nowi członkowie rodziny herbicydów oferowanych przez BASF stanowią uzupełnienie portfolio, które już obejmuje takie produkty, jak Kixor oraz Clearfield Production System, przeznaczone dla rolników na całym świecie – informują.