Jak informuje BASF, zwyżka spowodowana jest rosnącym globalnym popytem na najnowsze środki, są to fungicydy Xemium i herbicydy Kixor. Do końca dekady firma BASF planuje wprowadzić szereg nowych produktów dla różnego rodzaju upraw i na wiele rynków.

W roku 2013 firma BASF wydała 469 mln euro na działania związane z badaniami i rozwojem w dziale Crop Protection w ramach strategii długoterminowego wzrostu oraz programu rozwoju nowych składników aktywnych i rozwiązań dla rolnictwa.

Dzięki korzystnym trendom rynkowym, portfel badawczy oraz prowadzone inwestycje będą przynosić zyski dla działu Crop Protection. Pozwoli to na osiągnięcie założeń dotyczących sprzedaży ustalonych na poziome 8 mld euro do 2020 roku - informuje BASF.

- Firma BASF silnie angażuje się w sprawy związane z dostarczaniem innowacyjnych rozwiązań oraz usług, które spełniają najpilniejsze potrzeby naszych klientów - powiedział Markus Heldt, Prezes Działu BASF Crop Protection. - Nasza zdolność do komercjalizacji innowacji pozwoliła nam znacząco rozwinąć działalność w każdym regionie na przestrzeni ostatnich trzech lat. W tym czasie wartość naszego portfela badawczego prawie się podwoiła i kształtuje się obecnie na poziomie 2,1 mld euro.

W związku z wprowadzeniem środków Xemium i Kixor na rynki południowoamerykańskie, firma BASF podniosła potencjał sprzedaży maksymalnej dla tych dwóch popularnych produktów. Firma przewiduje, że sprzedaż maksymalna produktów Xemium osiągnie poziom ponad 600 mln euro, natomiast środki Kixor przekroczą barierę 300 mln euro. Xemium po raz pierwszy wprowadzono na rynek europejski w 2011 roku i od tego czasu generuje imponujące wyniki. Produkt wytwarzany na bazie Xemium, zarejestrowany w Brazylii pod nazwą OrkestraTM stosowany jest w celu ochrony upraw soi przed rdzą azjatycką oraz innymi chorobami.

Jako produkt marki AgCelenceŸ, zapewnia również dodatkowe korzyści, które wpływają na poprawę ogólnego stanu zdrowia roślin. Wprowadzenie selektywnego herbicydu Kixor w 2010 roku w Stanach Zjednoczonych, a w zeszłym roku w Brazylii, było dla firmy BASF najbardziej udanym debiutem rynkowym produktu chwastobójczego na przestrzeni ostatnich dekad. Kixor zapewnia bardzo skuteczną ochronę przed trudnymi do zwalczania chwastami szerokolistnymi, włącznie z tymi, które stają się oporne na inne herbicydy - informuje producent.