Firma w najbliższym czasie ma zamiar wprowadzić na rynek kilka nowych produktów. - Stawiamy na rozwój odmian rzepaku hybrydowych, a wraz z nimi na program, który łączy w sobie potencjał hodowlany odmian rzepaku, a więc pracę firm nasiennych, a także wykorzystanie naszych środków ochrony roślin. Będzie on funkcjonował pod nazwą Clearfield - odmiany rzepaku odporne na substancję aktywną herbicydu Cleranda - mówi Hess. Dodaje, że system ten będzie wchodził na rynek krajów Europy Środkowo-Wschodniej od jesieni tego roku. W Polsce najpewniej zacznie funkcjonować dopiero w roku 2013.

Jakie są jego zalety? Jak przekonuje firma przede wszystkim to szerokie okno stosowania herbicydu, a więc elastyczność aplikacji. Poza tym możliwość zwalczania zarówno chwastów jedno- i dwuliściennych - oszczędność w postaci ograniczenia liczby przejazdów. Nie bez znaczenia jest też łatwość aplikacji.

Na rynku środków ochrony roślin ma pojawić się też w niedługim czasie (w Polsce w 2013 r.) nowy herbicyd - Butisan Max, który rekomendowany jest zwłaszcza w wypadku przejściowej suszy, a także preparat Caramba Turbo.

Podobał się artykuł? Podziel się!