Zabieg regulatorem w fazie pierwszego kolanka ma za zadanie skrócić i wzmocnić przede wszystkim pierwsze i drugie międzywęźle. Jest to niezwykle ważne, ponieważ rozwijające się pędy powodują przesunięcie w górę środka ciężkości rośliny i w miarę zbliżania się żniw to właśnie podstawa źdźbła będzie najbardziej narażona na złamanie. W związku z tym, warto zaplanować i wykonać zabieg regulatorem wzrostu, wybierając MEDAX TOP 350 SC, aby w pełni wzmocnić i pogrubić źdźbła. Zabieg regulatorem wzrostu powinien być nieodłącznym elementem pełnej ochrony w intensywniej produkcji zbóż.

MEDAX TOP 350 SC kształtuje plon! Jak działa MEDAX TOP?

  • działa skutecznie niezależnie od temperatury
  • skraca nawet w pochmurne dni
  • dwie wysoce aktywne substancje w pełni i równomiernie kontrolują wysokość łanu:
    • Chlorek mepikwatu - Działa w zakresie temperatur już od 7 - 8°C
    • Prochexadion wapnia - Działa skutecznie w najszerszym zakresie temperatur 12-20°C

Aby zobaczyć i posłuchać zaleceń BASF w zakresie zastosowania regulatora wzrostu w zbożach - zapraszamy do obejrzenia kolejnego filmu z cyklu: „Z Praktyki dla Praktyków”, w którym ekspert BASF pokazuje w jakiej fazie są zboża w Centrum Kompetencji BASF i jakie zabiegi należy podjąć w obecnej sytuacji.

W razie jakichkolwiek pytań - zapraszamy do kontaktu z naszymi Przedstawicielami Handlowymi oraz Ekspertami z Działu R&D. A tymczasem życzymy dobrej pogody w dalszej części wiosny 2016 i wysokich plonów nie tylko w zbożach!

Więcej szczegółów dotyczących produktu znajdziesz pod następującym linkiem: www.agro.basf.pl/agroportal/pl/pl/uprawy/zboza/medax_top/dzialanie/product_details_7616.html

Podobał się artykuł? Podziel się!