AgraQuest z główną siedzibą w Davis (stan Kalifornia, USA) jest globalnym dostawcą innowacyjnych biologicznych środków ochrony przed chorobami i szkodnikami, opartych na naturalnych mikroorganizmach. Dzięki temu przejęciu spółka Bayer CropScience będzie mogła zbudować platformę technologiczną dla produktów ekologicznych oraz wzmocnić swoją strategicznie istotną działalność w sektorze owoców i warzyw, co będzie także związane z pojawieniem się nowych możliwości w innych uprawach i na innych rynkach. Produkty biologiczne są w szerokim zakresie stosowane do ochrony przed szkodnikami oraz chorobami; oferują rolnikom zintegrowane programy ochrony w celu minimalizacji rozwoju odporności i maksymalizacji plonów.

Przejęcie musi zostać zatwierdzone przez stosowne instytucje państwowe.

- Rosnący rynek owoców i warzyw, obecnie stanowiący 25 proc. naszej sprzedaży, jest dla nas ważny ze względów strategicznych. Planujemy uzyskać sprzedaż wynoszącą 3 miliardy euro do roku 2020 w tym segmencie. Przejmując AgraQuest, podkreślamy nasze ambicje rozwoju - powiedziała Sandra Peterson, prezes Bayer CropScience, wysyłając tym samym silny sygnał w stronę rynku.

- Jesteśmy pierwszą firmą w naszym sektorze przemysłu, która oferuje rolnikom prawdziwie wszechstronny asortyment zintegrowanych rozwiązań dla upraw opartych na nasionach, cechach i produktach łączących chemiczną ochronę upraw i kontrolę biologiczną - dodała.

- AgraQuest poszerza nasze istniejące portfolio biologicznych środków ochrony przed szkodnikami, skoncentrowane na odnoszącym sukcesy biologicznym środku nicieniobójczym Votivo, co umożliwia nam dalszy wpływ na platformę biotechnologiczną, którą nabyliśmy wraz z Athenix Corporation - powiedziała Sandra Peterson.

- Jesteśmy dumni, że staliśmy się częścią Bayer CropScience - skomentował Marcus Meadows-Smith, dyrektor generalny AgraQuest. - AgraQuest ma idealną pozycję lidera technologicznego na globalnym rynku biologicznym i dzięki połączeniu sił z Bayer CropScience będziemy mogli opracować rewolucyjne, dopasowane do potrzeb rynku produkty biologiczne. Wszyscy pracownicy AgraQuest pracują z pasją nad rozwojem innowacyjnych rozwiązań, mających na celu zapewnienie lepszej żywności. Teraz rolnicy w każdym zakątku świata będą mieć dostęp do produktów opracowanych dzięki ich ciężkiej pracy - dodał.

AgraQuest dysponuje własnym zespołem handlowym na rynku środków ochrony upraw NAFTA - sprzedaje swoje produkty ekologiczne poprzez sieć dystrybutorów i partnerów w innych rejonach świata.

Produkty AgraQuest są dostępne obecnie w ponad 30 krajach, między innymi w Kanadzie, USA, Meksyku, Brazylii, a także w krajach europejskich (Wielka Brytania, Niemcy, Francja i Włochy). Produkty AgraQuest stosowane są w różnych segmentach rynku jak np. uprawa owoców i warzyw, uprawy wielkoobszarowe, ochrona po zebraniu plonów, nawierzchnia trawiasta, dom i ogród oraz zdrowie zwierząt.

Podobał się artykuł? Podziel się!