Nowymi produktami jakie pojawią sie w przyszłym roku na rynku będą herbicydy - Betanal Maxxpro i Sencor 600 SC, oraz insektycyd Decis Mega.

Patrząc na nazwy handlowe tych środków - szczególnie ich pierwszy człon, trudno w pierwszej chwili zrozumieć na czym polega ich innowacyjność. Znane są bowiem od dawna i cieszą dużą popularnością.

Jak wyjaśnia producent, zmiana dotyczy ich strony chemicznej. W efekcie będą bardziej skuteczne a jednoczśnie mniej szkodliwe dla środowiska naturalnego.

Betanal Maxxpro zawiera te same substancje czynne, jak poprzednik Betanal Elite 274 EC - desmedifam, fenmedifam i etofumesat ale w zmienionych proporcjach, przez co efektywniej bedzie niszczył jednoroczne chwasty dwuliścienne. Zaawansowana formuła sprawi także, że nie bedzie potrzeby stosowania do niego adiuwantów olejowych.

Sencor 600 SC będzie zawierał więcej substancji aktywnej jaką jest metrybuzyna. Podobnie Decis Mega ma zmienioną ilość deltametryny (50g/l). Środek ten jest już zarejestrowany w kilku krajach i na rynek polski ma trafić na podstawie wprowadzanej unijnej zasady wzajemności rejestracyjnej. Czy tak się jednak stanie? Brak jak na razie w polskim prawie stosownych zmian legislacyjnych, dostosowujących krajowe przepisy do unijnych, a bez tego import jest niemożliwy. Podobał się artykuł? Podziel się!