PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Betanal maxxPro już zarejestrowany

Herbicyd do aplikacji w uprawach buraków cukrowych Betanal maxxPro 209 OD uzyskał właśnie rejestrację. Producentem środka jest firma Bayer CropScience.Betanal maxxPro 209 OD to nowy herbicyd do zwalczania chwastów dwuliściennych i niektórych jednoliściennych, który w sezonie 2012 całkowicie zastąpi Betanal Elite 274 EC. Jak podkreśla producent wyróżnia się on nowatorskim połączeniem dwóch technologii: Technologii Formulacji Preparatu (Advanced Formulation Technology) i Technologii Aktywacji (Activation Technology).

- Betanal maxxPro znacząco lepiej zwalcza większość gatunków chwastów, w tym określanych jako trudne np.: rdesty, wnosząc jednocześnie od 5-30 proc. mniej substancji czynnych na hektar w porównaniu z innymi 3-skladnikowymi herbicydami na rynku Jednocześnie Technologia Aktywacji, w korzystnych warunkach stosowania, zwiększa skuteczność chwastobójczą herbicydu nawet o ponad 5 proc. w porównaniu z najwyższej jakości preparatami porównawczymi. Zawarty w produkcie aktywator w dużym stopniu uniezależnia skuteczność zabiegu od przebiegu pogody, wilgotności gleby i techniki oprysku - informuje Bayer.

Herbicyd stosuje się nalistnie, metodą dawek dzielonych, niezależnie od fazy rozwojowej buraków cukrowych. Podstawowa dawka preparatu stosowanego samodzielnie lub w mieszankach z innymi herbicydami wynosi 1,25 l/ha. Produkt będzie oferowany w opakowaniach 1, 5 i 15 l.
Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.224.151.24
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!