Wypadkowość pracy w rolnictwie jest duża, w ubiegłym roku rolnicy zgłosili 23 374 takich zdarzeń - ale wpływ warunków pracy na zdrowie rolnika to nie tylko wypadki: wiele oddziaływań niebezpiecznych czynników mechanicznych, termicznych i chemicznych kumuluje się, aby dopiero po latach wystawić rachunek. Stąd wynika konieczność systematycznego dbania o bezpieczne wykonywanie pracy. - Bayer CropScience na stałe wpisał w swoją strategię bezpieczeństwo stosowania środków ochrony roślin - zapewnia dr Jerzy Próchnicki, d y r e k t o r D z i a ł u Rozwoju i Rejestracji. Dorota Kasza, menadżer ds. komunikacji Bayera, przypomina natomiast o możliwości korzystania z aplikacji " d r e s s c o d e " , ułatwiającej właściwy dobór środków ochrony indywidualnej, a przygotowanej w ramach kampanii "Grunt to bezpieczeństwo".

- Można uświadamiać, można namawiać, można propagować, ale trzeba też dać rolnikowi możliwość realizacji podstawowych czynności zmierzających do zabezpieczenia pracy - zauważa dr Jerzy Próchnicki. Jak dodaje, z jego doświadczeń wynika trudność zebrania właściwej odzieży roboczej i ochronnej. Pełnego wyposażenia nie udaje się nigdy zapewnić. Osobną kwestią pozostaje możliwość dostosowania stopnia ochrony do poziomu i rodzaju zagrożenia. Efekt? Słaba ochrona pracujących w rolnictwie. Teraz jest szansa na zmianę sytuacji. Firma Axe-environnement otwiera sklep internetowy dla polskich odbiorców.

Emeric Oudin, dyrektor firmy, przekonuje, że oferta jest skierowana do wszystkich rolników: tak klientów indywidualnych, jak i podmiotów gospodarczych. Wszystkie oferowane produkty posiadają europejski certyfikat CE i odpowiadają normom europejskim oraz specyfikacjom technicznym.

Axe-environnement oferuje odzież ochronną: okulary, rękawice, kombinezony itp., a także produkty pozwalające na bezpieczne przechowywanie środków ochrony roślin: szafy na chemikalia, kontenery. W ofercie są też produkty służące do konserwacji opryskiwaczy, co gwarantuje długie użytkowanie oraz poprawę jakości oprysku.

Produkty można zamawiać, korzystając z internetu.

- Rolnicy mogą się z nami skontaktować, wypełniając formularz dostępny na naszej stronie - zapewnia Emeric Oudin. - Odpowiemy na każdy taki list.

Rolnicy mogą wybrać rodzaj, rozmiar, ilość produktów. Po podaniu europejskiego NIP można uniknąć doliczenia 20 proc. francuskiego VAT. Przy zamówieniu o wartości 800 zł transport jest bezpłatny. Kilku rolników może przemyśleć wspólny zakup. W planach jest obniżenie kosztów transportu.

Firma ma ponad 10-letnie doświadczenie na francuskim rynku, współpracuje z 300 dystrybutorami. W 2012 r. miała ponad 5 mln euro obrotu.

Podobał się artykuł? Podziel się!