Preparat zawiera jako substancję czynna prosulfokarb (z grupy karbaminianów). Chwastami wrażliwymi na niego są: gwiazdnica pospolita, jasnota purpurowa, komosa biała, miotła zbożowa, przetacznik bluszczykowy, przetacznik perski, przytulia czepna.

W uprawach zbóż ozimych środek stosuje się jesienią, po siewie zbóż do fazy 3 liści w dawce 3 l/ha. Optymalnym terminem aplikacji jest okres przed wschodami i wcześnie po wschodach chwastów do ich wczesnych faz rozwojowych.

Jak podkreśla Syngenta herbicyd jest jednym z kluczowych elementów strategii antyodpornościowej w zwalczaniu miotły zbożowej w zbożach. Jest komponentem do mieszanin, a dawka 2 l/ha pozwala całkowicie wyeliminować miotłę.

Preparat uzyskał także rejestrację w uprawie ziemniaka w dawce 3-5 l/ha. Zalecany termin aplikacji to czas po posadzeniu do fazy 3 liści na pędzie głównym.

Co ważne dla rolników dodatkowo, dnia 5 sierpnia 2015 r. Boxer 800 EC uzyskał kolejne rozszerzenie o 33 nowe uprawy warzywne, zioła oraz rośliny ozdobne – czyli zastosowania małoobszarowe.
Najważniejsze z nich to uprawy bobiku, grochu pastewnego (peluszka), łubinu wąskolistnego, łubinu żółtego, łubinu białego i soczewicy. (Bobik należy wysiewać na głębokość nie mniejszą niż 7 cm, groch i łubin na 3-5 cm). Środek aplikuje się wówczas do 5 dni po siewie. Zalecana dawka to 3-4 l/ha.

Boxer można też stosować w uprawie soi i słonecznika w terminie do 3 dni po siewie. Zalecana dawka wynosi 3-4 l/ha. (Polecany wysiew nasion na głębokość nie mniejszą niż 3 cm).

Dodatkowo herbicyd w ramach upraw małoobszarowych można aplikować w takich uprawach jak: - cebula z siewu, cebula z rozsady, cebula z dymki,
- por z siewu, por z rozsady,
- czosnek, marchew, pietruszka korzeniowa, pasternak,
- seler korzeniowy, seler naciowy,
- chrzan,
- rośliny zielarskie (dziurawiec zwyczajny, bazylia pospolita, hyzop lekarski, kolendra siewna, kminek zwyczajny, koper włoski, krwawnik pospolity, kozieradka pospolita, lawenda, majeranek, mięta, melisa lekarska, szałwia lekarska, tymianek właściwy),
- rośliny ozdobne.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!