Rozwój chorób grzybowych zależy od panujących warunków wilgotnościowo-termicznych. W warunkach dużej wilgotności powietrza oraz umiarkowanych temperatur ich rozwój jest bardzo intensywny. Należy jednak pamiętać, że są choroby, np. mączniak prawdziwy zbóż, które do infekcji nowych przyrostów roślin nie wymagają wysokich temperatur oraz dużej wilgotności (wystarcza np. poranna rosa).

Częsta uprawa roślin zbożowych na tym samym polu zwiększa ryzyko występowania chorób podstawy źdźbła, takich jak: łamliwość podstawy źdźbła i fuzaryjna zgorzel podstawy.

Mając na uwadze powyższe czynniki - decyzja o zabiegu fungicydem Capalo 337,5 SE to trafny wybór na dobry początek. Zastosowanie trzech niezawodnych substancji aktywnych (metrafenon, fenpropimorf, epoksykonazol) we wczesnych fazach rozwojowych zapewnia długotrwałą i bardzo skuteczną ochronę przed szerokim spektrum chorób, w tym chorób podstawy źdźbła. Niezwykle ważnym atutem tego produktu jest interwencyjne jak i zapobiegawcze działanie wzajemnie uzupełniających się substancji. Capalo 337,5 SE skutecznie zwalcza septoriozę liści, brunatną plamistość liści oraz rdzę brunatną, a w zwalczaniu mączniaka prawdziwego jest najlepszym specjalistą. Wymieniając zalety nie sposób pominąć doskonałej formulacji, co sprawia, że Capalo 337,5 SE wykazuje się wyjątkowo długim okresem działania.

Niezależnie od stanowiska i przebiegu pogody zastosowanie fungicydu Capalo 337,5 SE we wczesnych fazach rozwojowych to gwarancja wybitnej skuteczności na choroby i pierwszy krok w kierunku najwyższych plonów.

Podobał się artykuł? Podziel się!