Merpan i Shavit to środki stosowane w praktyce ogrodniczej, przeznaczone do zwalczania parcha jabłoni - najpoważniejszej choroby infekcyjnej sadów. Shavit dodatkowo zwalcza drugą ważną chorobę - mączniaka jabłoni. Makhteshim-Agan Poland i Makhteshim Agan Agro Poland S.A. (dawne Zakłady Rokita Agro S.A. w Brzegu Dolnym) to obecnie jeden z 3 największych dostawców środków ochrony roślin na rynku polskim. Wyłącznym dystrybutorem fungicydów sadowniczych Merpan 80 WG i Shavit 72 WG jest firma Agrosimex.

Takie wyróżnienie, to zdaniem przedstawicieli firmy, potwierdzenie przez zewnętrznego audytora wysokiej jakości surowców używanych do ich produkcji oraz wysokiej jakości samych gotowych wyrobów przeznaczonych dla odbiorców ostatecznych, jak również najwyższych standardów obowiązujących w procesach - od produkcji poprzez magazynowanie i dystrybucję.

- Traktujemy to jako duże zobowiązanie i wyzwanie dla naszej firmy, ale jesteśmy również pewni wysokiej jakości oferowanych przez nas środków - powiedział Jan Narkiewicz-Jodko, Dyrektor ds. Sprzedaży i Rozwoju w firmie Makhteshim Agan Poland.

Podobał się artykuł? Podziel się!