Herbicyd ten przede wszystkim zabezpiecza uprawy kukurydzy przed wschodami chwastnicy jednostronnej oraz wielu chwastów dwuliściennych. Stosuje się go po siewie, przed wschodami rośliny uprawnej lub bezpośrednio po jej wschodach do fazy 4 liści (BBCH 00-14). Zalecana dawka to 2 l/ha. W warunkach dużego zachwaszczanie, herbicyd powschodowo można stosować łącznie ze środkiem Shado 300 SC.

- Successor 600 EC oparty jest na substancji aktywnej z grupy chloroacetamidów o nazwie petoksamid. To ciekawa substancja aktywna rozwijana przez dział badawczy firmy Cheminova. Ma ona zastosowanie głównie w kukurydzy, ale trwają również prace badawcze w innych gatunkach - informuje Marek Szczepański z Cheminova.

Zdaniem firmy, która wprowadziła go na polski rynek, może stanowić on dobrą alternatywę dla znikających z krajowego rynku kukurydzianych, doglebowych produktów przedwschodowych.

Produkt ten będzie dostępny w handlu w Polsce już w tym roku, w wybranych punktach sprzedaży środków ochrony roślin.

- To kolejny selektywny herbicyd Cheminova do ochrony kukurydzy. Wraz z produktami Innovate, Shado oraz Successor T stanowią system ochrony o nazwie MultiCorn - uniwersalny i elastyczny sposób na chwasty w kukurydzy - dodaje Szczepański.

Na rynku mamy już dostępny jeden Successor tej samej firmy o pełnej nazwie Successor T 550 SE. Zawiera on w swoim składzie też petoksamid, ale w połączeniu z terbutylazyną. Aplikuje się go też w uprawach kukurydzy na chwasty, ale w wyższej dawce.

Podobał się artykuł? Podziel się!