Jak powiedział we wtorek na konferencji prasowej w Rzeszowie prezes Ciech Sarzyna Mariusz Grelewicz, obecnie firma w obszarze agro (ochrona roślin) posiada 24 produkty.

- Do tego, aby konkurować w Europie i stać się na tym rynku znaczącym graczem, potrzebujemy przynajmniej 100 produktów. Dlatego chcemy do 2021 r. niemal podwoić ilość naszych produktów i rozpocząć ekspansję na rynki europejskie" - dodał.

Wśród nowych produktów mają być głównie herbicydy, fungicydy i insektycydy.

Z danych przedstawionych na konferencji wynika, że w obszarze agro 25 proc. sprzedaży stanowi eksport.

Prezes Ciech Sarzyna podkreślił, że zwiększenie eksportu możliwe będzie dzięki m.in. budowaniu nowych kanałów dystrybucji i dzięki kampaniom marketingowym.

"Na rynkach zagranicznych radzimy sobie coraz lepiej, dowodem jest m.in. rosnąca liczba rejestracji środków ochrony roślin z Sarzyny. W ostatnich miesiącach zarejestrowaliśmy produkty m.in. w Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Macedonii i Iranie. W tym ostatnim państwie było to możliwe po zniesieniu sankcji gospodarczych" - powiedział Grelewicz.

Drugim obszarem w jakim działa firma jest produkcja żywic m.in. poliestrowych i epoksydowych.

Jak zaznaczył prezes Ciech Sarzyna, firma chce się skupić na nowych sektorach, w których żywica z Podkarpacia mogłaby być wykorzystywana. Chodzi m.in. o sektor transportowy i lotniczy.

"Certyfikacja materiałów, które mogą być użyte w lotnictwie jest bardzo długotrwała, ale chcemy wejść do tej branży. Dlatego jeszcze w tym roku zostaniemy członkiem klastra Dolina Lotnicza" - zapowiedział Grelewicz i dodał, że firma planuje także zwiększyć ilość produktów w segmencie dom i ogród.

W tym roku spółka na rozwój przeznaczy ponad 70 mln zł. W kolejnych latach będzie to ok. 30 mln zł rocznie.

Ciech Sarzyna jest jedną z kluczowych spółek Grupy Ciech. W tym roku firma obchodzi swoje 80-lecie. Ciech Sarzyna specjalizuje się w produkcji środków ochrony roślin (agro) oraz żywic. W zakładzie pracuje ok. 470 osób. Natomiast w Nowej Sarzynie dla Grupy Ciech pracuje w sumie prawie 700 osób. 

Podobał się artykuł? Podziel się!