Na Dniach Pola 29.06.br w Orłowie k. Nowego Dworu Gdańskiego (woj. pomorskie) Spółka CIECH Sarzyna prezentowała działanie systemicznego herbicydu Chwastox Complex 260 EW do zwalczania chwastów w uprawie pszenicy ozimej. Preparat jest mieszaniną fabryczną trzech substancji czynnych: MCPA, chlopyralidu i fluroksypyru i działa m.in. na: przytulię czepną, chabra bławatka czy mak polny. Środek charakteryzuje szeroki zakres faz stosowania, efekty działania widoczne są po 3 dniach od wykonania zabiegu.

Zademonstrowano też skuteczność środka grzybobójczego Tarcza Łan Extra w uprawie rzepaku. Jest to produkt w formie płynu do sporządzania emulsji wodnej o działaniu układowym, do stosowania zapobiegawczego i interwencyjnego, z chwilą pojawienia się pierwszych objawów choroby w uprawie rzepaku ozimego i pszenicy ozimej.

- Dni Pola CIECH Sarzyna to najlepsza okazja do zaprezentowania skuteczności działania naszych produktów. Nie boimy się weryfikacji ich jakości - mamy doświadczenia produkcyjne, poparte 55-letnią tradycją w produkcji środków ochrony roślin. Wraz z ciągłym doskonaleniem technologii wytwarzania, daje nam to przewagę nad konkurencją i od lat pozwala utrzymywać pozycję lidera wśród polskich producentów środków ochrony roślin – mówił Mariusz Grelewicz, prezes zarządu CIECH Sarzyna.

Podobał się artykuł? Podziel się!