Produkt ten zastosowany we wczesnych fazach rozwojowych zapewnia długotrwałą i skuteczną ochronę przed szerokim spektrum chorób, w tym chorób podstawy źdźbła oraz mączniaka prawdziwego zbóż.

Kiedy najlepiej stosować CAPALO®?
Najlepszym terminem do zastosowania produktu to koniec krzewienia, początek strzelania w źdźbło, czyli faza BBCH 31. Produkt można aplikować jednocześnie z zabiegiem regulacji zbóż (np. z produktem Medax® Max), który wykonuje się w tym samym terminie. Capalo® 337,5SE najlepiej stosować w zalecanej dawce 1,5 l/ha.

Zalety przy zastosowaniu CAPALO®:
-
zwalczanie wszystkich ważnych chorób zbóż: chorób podstawy źdźbła, mączniak, rdza, septorioza, rynchosporioza, plamistość siatkowa
- szybka, skuteczna i długotrwała ochrona
- wysokie plony zbóż o najwyższej jakości

Planując technologię ochrony w zbożach na sezon 2017 już teraz warto zadbać o produkty na II i III zabieg.  Na zabieg T2 rekomendujemy Adexar® Plus (z XEMIUM idealnym do ochrony górnych liści) a na T3 – Osiris® 65EC - skuteczny fungicyd o szerokim spektrum zwalczanych chorób liścia i kłosa w zbożach z zaawansowaną formulacją zapewniającą doskonałe i długotrwałe działanie ochronne.

Jeśli masz pytania o zabiegi fungicydowe, skontaktuj się z naszym doradcą

Zapraszamy do odwiedzenia serwisu ostrzeżeń patogenowo -pogodowych „Zdrowe pole” 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!