- Rozwijająca się bardzo szybko technologia zmusza nas nie tylko do wynajdowania nowych substancji aktywnych, ale także do ciągłego wzmacniania i ulepszania formulacji produktów będących już na rynku. Właśnie otrzymaliśmy rejestrację insektycydu Decis Mega 50 EW. Jest to najnowszej generacji formulacja produktu Decis działająca szybciej, pewniej i skuteczniej, a jednocześnie znacznie bezpieczniejsza dla ludzi i środowiska - informuje producent.

Decis Mega zwalcza szeroki zakres gatunkowy szkodników w wielu uprawach, w tym wszystkie podstawowe szkodniki w rzepaku, zbożach, ziemniakach, burakach cukrowych oraz roślinach sadowniczych i warzywach. Lepsza skuteczność działania przekłada się na efekt końcowy dla rolnika, czyli wpływ na plon. Zakres dawek wynosi 0,1-0,25 l/ha - w zależności od upraw i zwalczanych szkodników. Produkt będzie oferowany w opakowaniach SmartLine 0,25 l i 1 l.

- Decis Mega 50 EW zawierający 5 proc. deltametryny, jest produktem najnowszej generacji formulacyjnej o zwiększonej skuteczności, szybkości i długości działania na szkodniki poprzez lepszą przyczepność do powierzchni rośliny i zwalczanych organizmów. Zapewniona jest także zwiększona odporność produktu na zmywanie - informują przedstawiciele Bayer CropScience.

Podobał się artykuł? Podziel się!