Dwa nowe fungicydy w jednym programie dla lepszej ochrony

Nowy innowacyjny program ochrony zbóż firmy Bayer oparty jest na dwóch nowych doskonale pasujących do siebie fungicydach, które to trafią do sprzedaży w 2017 roku. Do pierwszego zabiegu, odpowiedzialnego w głównej mierze za ochronę podstawy źdźbła, zaproponowano fungicyd Delaro 325 EC (1,0 l/ha). Do drugiego zabiegu zastosowano kolejną nowość Variano Xpro 190 EC (1,0-1,5 l/ha), zapewniający w późniejszym okresie niezwykle skuteczną ochronę przed szerokim spektrum chorób liści i kłosa.

Innowacyjne rozwiązania

Nowy fungicyd Delaro 325 SC to połączenie dwóch wzajemnie uzupełniających się nowatorskich komponentów:

- protiokonazol - 175 g/l (triazol)

- trifloksystrobina - 150 g/l (strobiluryna)

Delaro 325 SC jest fungicydem w formie koncentratu w postaci stężonej zawiesiny, o działaniu układowym, translaminarnym i powierzchniowym do stosowania zapobiegawczego, interwencyjnego i wyniszczającego w ochronie ozimych i jarych form pszenicy i jęczmienia oraz pszenżyta ozimego przed chorobami grzybowymi. Środek ten dedykowany jest do pierwszego zabiegu fungicydowego, zapewniający wysoce skuteczną ochronę przed łamliwością źdźbła i fuzaryjną zgorzelą podstawy źdźbła. Ponadto dzięki odpowiednio dobranym substancjom skutecznie chroni zboża także przed chorobami liści i kłosa (brunatna plamistość liści, septorioza liści, mączniak prawdziwy, rdza brunatna, rdza jęczmienia, plamistość siatkowa jęczmienia, rynchosporioza zbóż, fuzarioza kłosów). Delaro 325 SC zaleca się stosować od fazy drugiego kolanka do końca fazy kwitnienia (BBCH 32-69), zapobiegawczo lub z chwilą pojawienia się pierwszych objawów chorób. Dokładny termin przeprowadzenia zabiegu opryskiwania, decydujący w dużej mierze o skuteczności, zależy od warunków pogodowych, stanowiska, odmiany oraz przebiegu porażenia.

Variano Xpro 190 EC, to fungicyd zawierający trzy niezawodne, wysoce skuteczne substancje czynne, czyniące go niezwykle skutecznym w zwalczaniu szerokiego spektrum chorób liści i kłosa. Są to: