PARTNERZY PORTALU
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl
  • partner portalu farmer.pl

Delphin 69 WG na zarazę ziemniaka i alternariozę

Delphin 69 WG na zarazę ziemniaka i alternariozę

Preparat o nazwie Delphin MZ 69 WG to uniwersalny fungicyd do ochrony warzyw przed chorobami grzybowymi, w tym zarazie ziemniaka i alternariozie.Delphin MZ 69 (Nr. Zezwolenia R-34/2014 h. r.) jest środkiem grzybobójczym o działaniu wgłębnym i kontaktowym. Może być stosowany zarówno zapobiegawczo jak i interwencyjnie przeciwko zarazie ziemniaka, alternariozie na ziemniaku i pomidorze w uprawie polowej i pod osłonami. Preparat zwalcza również inne ważne choroby takie jak: mączniak rzekomy dyniowatych i cebuli oraz alternariozę cebuli i antraknozę owoców.

Fungicyd zawiera dwie substancje czynne: dimetomorf (9 proc.) oraz mankozeb (60 proc.). Najlepiej zastosować go zapobiegawczo lub po pojawieniu się pierwszych objawów choroby. Fungicyd w ochronie ziemniaka można stosować do 8 zabiegów w sezonie, a w przypadku pomidora, cebuli i ogórka - 3 zabiegi ochronne w maksymalnej jednorazowej dawce 2 kg/ha.

Zaleca się prowadzenie zabiegów przemiennie stosując preparaty, zawierające inne substancje czynne, w celu nie wytworzenia ras odpornych. W zależności od uprawy i odmiany (wrażliwe) zabieg należy przeprowadzić w odstępie 7-14 dni. Okres karencji po zastosowaniu preparatu wynosi w przypadku uprawy ogórka - 3 dni, pomidora - 3 dni, cebuli - 14 dni, ziemniaka - 7 dni. Preparat jest bezpieczny dla pszczół.

Podobał się artykuł? Podziel się!
×

WSZYSTKIE KOMENTARZE (0)

BRAK KOMENTARZY

PISZESZ DO NAS Z ADRESU IP: 54.80.68.137
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin serwisu

Zgłoś swoje propozycje zmian!


Dziękujemy za współpracę!